Relativně malý resort Manava Beach se nachází na ostrově Moorea, který je součástí souostroví Francouzská Polynésie. Doporučujeme ho jako základnu pro aktivní poznávání ostrova, ideální je půjčit si auto a vyrazit na treky do panenské přírody a zdejších úchvatných hor. Resort Manava má tři krátké pláže uzavřené nadvodními bungalovy, které stojí podél břehu (pro čistý výhled na oceán doporučujeme prémiové nadvodní bungalovy). Kousek od břehu se nachází bohatý korálový útes kde si můžete skvěle zašnorchlovat. Naproti přes silnici doporučujeme tradiční polynéskou roulotte, kde výborně vaří.

 • nižší varianta na ostrově Moorea
 • nádherné šnorchlování
 • doporučujeme zahradní bungalovy a prémiové nadvodní vily
 • tři krátké pláže
 • před pláží podélně nadvodní vily
 • moře místy čeří písek
 • na obědy a večeře lepší lokální restaurace
 • roulotte naproti resortu
 • aktivnější resort
 • nádherný ostrov Moorea s panenskou přírodou

Bylo by hříchem navštívit ostrov Moorea a zůstat pouze v resortu u moře, aniž byste poznali zdejší panenskou přírodu. Nejlepší je pronajmout si na pár dní auto. Nejkrásnější oblastí je beze sporu údolí Opunohu obklopené vysokými horami tvořícími okraj tehdejší dávno vyhaslé sopky, nyní porostlé bujnou tropickou zelení. Celé údolí je protkané značenými turistickými stezkami různé délky a obtížnosti, na které můžete vyrazit sami nebo s průvodcem. Část z nich lze absolvovat i na kole či na koni. Milovníci zdravého mlsání rádi zavítají do místní Tropical garden, kde pěstují místní druhy ovoce a vyrábí z nich vynikající marmelády, zmrzlinu… Nesmíte vynechat ani Lagoonarium, což je maličký ostrůvek na který vás zaveze loď a u jeho břehů si budete skutečně připadat jako v akváriu. Dvakrát denně (10:30 a 14:00 – časy se mohou změnit, ověřte si na místě!) probíhá krmení ryb, což stojí za to, jelikož můžete zblízka spatřit útesové žraloky nebo obří tuňáky.

Pár minut jízdy od resortu je krásné 18-jamkové golfové hřiště. Ostrov Moorea je uzpůsoben i pro výlety na kole, po celé délce pobřeží se táhne kvalitní silnice s odděleným pruhem pro cyklisty. Po náročném dni si můžete dopřát tradiční uvolňující masáž či jinou proceduru v hotelových lázních.

Resort Manava Beach nabízí i průvodcované výlety či jiné zážitky, které je vždy třeba rezervovat s dostatečným předstihem, jelikož bývá často plno. Zdarma můžete přímo v resortu vyzkoušet paddle board nebo si půjčit šnorchlovací vybavení a kajak. Vřele doporučujeme, výhled z kajaku na nádherné hory porostlé bujnou zelení je dech beroucí. Potápěči mají základnu diving centra přímo v resortu. Akčnější jedinci se můžou projet na vodním skútru či zkusit jiné motorizované sporty.

Na ostrov Moorea se dostanete trajektem z ostrova Tahiti, popř. letecky. Transfer z přístavu i z letiště trvá do resortu okolo 10 minut.

Ubytování v resortu Manava Beach je rozděleno do několika typů. Buď se můžete ubytovat do dvoupodlažní budovy kde jsou umístěny pokoje s výhledem do zahrady, nebo do samostatných bungalovů s doškovými střechami, které mají své kouzlo. Naše osobní preference je buď zahradní bungalov který nabízí soukromou zahrádku s bazénem, nebo prémiové nadvodní bungalovy otočené na otevřené moře s možností plavání v hloubce u útesů přímo z terasy.

Pokoj Garden View (44 m2) tyto pokoje jsou umístěny ve dvoupatrové budově v zahradě, cca 50 m od pláže. Ložnice lze volit s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi. Každý pokoj má balkon nebo terasu s krásným výhledem do zahrad. Vstup do pokoje je zezadu budovy, hned u hotelového parkoviště. Maximální kapacita jsou 3 dospělí nebo 2 dospělí a 1 dítě.

Garden View Duplex (59 m2) ideální ubytování pro rodiny s dětmi. Opět v dvoupatrové budově v zahradě. Má velikou ložnici s 2 samostatnými postelemi a mezipatro s manželskou postelí. Z balkonu výhled do zahrady. Maximální kapacita 4 dospělí nebo 2 dospělí a 2 děti.

Garden Pool bungalov (48 m2) naše osobní preference. Bungalovy umístěné v zahradě nabízí soukromí oplocené zahrádky a vlastní bazén. Některé bungalovy jde vzájemně propojit přes dveře ze zahrádky.

Plážový bungalov (44 m2) má identický interiér jako zahradní bungalov, jen s tím rozdílem že nemá oplocenou zahrádku a bazén, nýbrž leží přímo na pláži. Tuto kategorii my osobně nepreferujeme, kvůli soukromí. Na pláži se pohybují a mají lehátka ostatní hosté resortu.

Nadvodní bungalov (48 m2). Interiéry stejné jako u ostatních bungalovů, jen jsou umístěny nad vodou a se skleněným průhledem v podlaze na sledování rybek pod vámi. Vstup z terasy do moře. Tuto kategorii osobně nepreferujeme, je postavena blízko u břehu a terasy jsou otočeny na pláž (nedostatek soukromí).

Nadvodní bungalov Premium pokud preferujete nadvodní bungalov, připlaťte si za tuto kategorii jenž je interiérem stejná, ale je otočená na otevřené moře s nerušenými výhledy a mnohem větším soukromím.

 • dovolená snů celkem 90 pokojů / bungalovů
 • dovolená snů klimatizace, větrák, telefon, WiFi zdarma, telefon, minibar, kávovar/ rychlovarná konvice, sejf, žehlička a žehlící prkno, TV a DVD
 • dovolená snů pláž, moře, zahrada
 • dovolená snů snídaně, polopenze

V Manava Beach resortu je 1 restaurace a 1 bar, obojí nabízející jídla formou výběru z jídelního lístku (mimo snídaní které jsou bufetové). Na výběr jsou zejména tradiční polynéské pokrmy, ale i mezinárodní jídla jako je pizza, těstoviny, steak nebo burger. Zatímco restaurace servíruje pokrmy pouze ve vybrané časy, bar od dopoledne až do pozdního večera (umístěn rovněž u bazénu, nabízí i osvěžující míchané koktejly). Dvakrát do týdne během večeře můžete shlédnout tradiční vystoupení polynéských tanců, které stojí za vidění! Často můžete pozorovat v restauracích hosty i zvenčí (místní, neubytované v hotelu).

Naše osobní preference je tradiční roulottes umístěná přímo naproti resortu, kde výborně vaří. Někdy, když se sejde víc lidí, je třeba se obrnit trpělivostí, může jim to trvat déle (stojí ale za čekání).

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám zde chybělo byla zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.

Podobné hotely ve Francouzké Polynésii


Nahoru