Námi preferovaná varianta na ostrově Moorea ve Francouzské Polynésii – resort Sofitel Kia Ora Moorea je situovaný na jednoznačně nejkrásnější a nejdelší pláži ostrova. Ač leží jen pár minut od letiště, je zde klid jelikož na Mooreu létá jen pár letadel týdně (rozšířenější je trajekt). Pláž začíná od mola s nadvodními vilami směrem doleva, na pravé straně je pobřeží kamenité, s jen krátkými kousky pláže. Chcete-li mít jistotu, že budete ubytovaní u správné strany s pláží, je třeba volit kategorii Beach bungalov, ale ani z druhé strany to nebude příliš daleko.

 • Nejlepší pláž ostrova
 • Kouzelné bungalovy s doškovou střechou
 • Ponořené do zeleně
 • Super šnorchlování
 • Minibar zdarma
 • Laguna hraje všemi barvami
 • Vhodné pro rodiny

Resort Sofitel Kia Ora Moorea přímo vybízí k procházkám po dlouhé písečné pláži lemované vzrostlými palmami, při procházkách po mole nadvodních vil se zase budete kochat výhledy na úchvatné hory ve vnitrozemí ostrova pokryté zelení. Přímo z pláže si užijete super šnorchlování, v mělčí laguně (hloubka okolo 1m) jsou rozesety ostrůvky s živými korály hemžící se pestrobarevnými rybami. Zaplavete si i v hloubce, na konci nadvodních vil spadá dno do hloubky cca 3 metrů. V resortu se snaží o zdejší korály pečovat a vysazují nové, můžete si s nimi také vyzkoušet.

Zdarma vám v Sofitel Kia Ora Moorea zapůjčí kajak, paddle board nebo tradiční polynéskou kanoe složenou ze dvou částí.

Bylo by hříchem navštívit ostrov Moorea a zůstat pouze v resortu u moře, aniž byste poznali zdejší panenskou přírodu. Nejlepší je pronajmout si na pár dní auto. Nejkrásnější oblastí je beze sporu údolí Opunohu obklopené vysokými horami tvořícími okraj tehdejší dávno vyhaslé sopky, nyní porostlé bujnou tropickou zelení. Celé údolí je protkané značenými turistickými stezkami různé délky a obtížnosti, na které můžete vyrazit sami nebo s průvodcem. Část z nich lze absolvovat i na kole či na koni. Milovníci zdravého mlsání rádi zavítají do místní Tropical garden, kde pěstují místní druhy ovoce a vyrábí z nich vynikající marmelády, zmrzlinu… Nesmíte vynechat ani Lagoonarium, což je maličký ostrůvek na který vás zaveze loď a u jeho břehů si budete skutečně připadat jako v akváriu. Dvakrát denně (10:30 a 14:00 – časy se mohou změnit, ověřte si na místě!) probíhá krmení ryb, což stojí za to, jelikož můžete zblízka spatřit útesové žraloky nebo obří tuňáky.

Pár minut jízdy od resortu je krásné 18-jamkové golfové hřiště. Ostrov Moorea je uzpůsoben i pro výlety na kole, po celé délce pobřeží se táhne kvalitní silnice s odděleným pruhem pro cyklisty. Po náročném dni si můžete dopřát tradiční uvolňující masáž či jinou proceduru v hotelových lázních.

Na ostrov Moorea se dostanete trajektem z ostrova Tahiti, popř. letecky. Transfer z přístavu i z letiště trvá do resortu okolo 10 minut. Resort má u recepce místnost pro úschovu zavazadel a šatny se sprchou pro brzké příjezdy a pozdní odjezdy.

Sofitel Moorea má celkem 113 útulných bungalovů s doškovou střechou, z toho 40 umístěných nad vodou. Interiéry pevninských bungalovů jsou identické, mění se pouze umístění.

Garden bungalov je zapuštěn do hotelových zahrad a rozprostřen po celé délce pobřeží (chcete-li být ubytovaní v levé části resortu kde je pláž, lze vyžádat, ale nelze garantovat).

Ocean view bungalov je v první řadě přímo u pobřeží, ale umístěn výhradně na pravé straně, kde je pobřeží kamenité s krátkými písečnými úseky.

Na pravé straně leží rovněž jediná Vila 2-bedroom s dvěma ložnicemi vhodná pro rodiny s dětmi.

Chcete-li mít garanci bungalovu u písečné pláže nalevo, objednejte si Beach bungalov.

Nadvodní bungalovy jsou rovněž rozděleny do několika kategorií. Základní dělení je na Superior Overwater bungalov a Luxury Overwater bungalov. Všechny nadvodní vily mají v ložnici prosklené okénko v podlaze, jímž můžete sledovat podmořské dění pod vámi. Rovněž také prostornou terasu s posezením, ze které je přístup po schůdkách do laguny. Z většiny bungalovů je přístup do laguny s mělčí vodou okolo 1m hloubka. Pokud rádi plavete ve větší hloubce, vyžádáme vám umístění v posledních bungalovech ke konci mola, kde už je hloubka okolo 3m (nelze garantovat).

Superior Overwater je základní kategorie s plochou 42 m2.

Luxury Overwater má téměř dvojnásobnou plochu, i když tak na první pohled vůbec nepůsobí. Oproti základu má větší koupelnu a samostatnou místnost se šatnou, také i větší terasu.

Obě kategorie nadvodních vil jsou k dispozici ještě i ve variantě Horizon, kterou doporučujeme díky otočení ven na moře (jinak budete mít výhled na ostatní nadvodní bungalovy před vámi).

Ve všech bungalovech je zdarma minibar doplňován 1x denně.

 • dovolená snů celkem 113 bungalovů (73 na souši, 40 nad vodou)
 • dovolená snů klimatizace, zdarma Wi-Fi, telefon, zdarma minibar, sejf, kávovar/ rychlovarná konvice, toaletní potřeby
 • dovolená snů zahrada, laguna, pláž
 • dovolená snů bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

Moderní restauraci Pure najdete poblíž laguny s krásnými výhledy na moře během jídla. Specializace je na místní a francouzskou kuchyni. Pravidelně v určené dny můžete shlédnout polynéský večer plný hudby a tance. Druhá restaurace K Restaurant funguje pouze na večeře a servíruje francouzskou kuchyni formou á la carte, k čemuž vám napáruje i vhodné víno.

Osvěžit se můžete ve 2 barech, v plážovém baru si dáte i menší svačinku během dne. Vue Bar má zase jeden z nejširších výběrů likérů v Polynésii.

Sofitel Moorea nabízí různé druhy předplaceného stravování od snídaní až po plnou penzi, případně lze zakoupit pouze ubytování bez stravy. Za nás je nejlepší volit snídaně, případně maximálně polopenzi, máte tak lepší flexibilitu a můžete zkoušet i místní vynikající restaurace na Mooree. Což je jednoduché, máte-li během pobytu půjčené auto. U polopenze lze volit buď snídaně + obědy nebo snídaně + večeře, variantu je ale třeba zvolit stejnou na celý pobyt.

Ve Francouzské Polynésii jsme se často setkávali s tím, že při snídaních chyběla zcela zelenina, v Sofitel Moorea tento nedostatek není.


Nahoru