Fran. Polynésie

Intercontinental Tahiti ****/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Intercontinental Tahiti resort je umístěný jen 2 km od letiště. Je zasazený do velké tropické zahrady na okraji modré laguny s výhledem na protější ostrov Moorea. Resort je ideální volbou pro náročné cestovatele při poznávání krás ostrova Tahiti nebo jen jako kvalitní přespání před odletem z Francouzské Polynésie. Leží sice na pobřeží moře, ale nemá přírodní pláž. Tu nahrazuje úžasnou uměle vytvořenou lagunou s opravdu bohatým podmořským životem s živými korály a spoustou ryb. Od srpna do konce října bývají přímo z resortu k vidění velryby.

 • Tahiti pro náročné
 • Nejlepší šnorchlování na Tahiti
 • Doporučujeme nadvodní vilky (nové 2019)
 • Velryby srpen – říjen
 • Vhodné pro rodiny
 • Nemá klasickou pláž
 • Pokoje v hl.budově nebo vily nad vodou
 • Vzdušnost, prostor
 • V rámci města

Hotelové lázeňské centrum nabízí řadu procedur, které podléhají tradiční místní filosofii a využívají přírodní kosmetiku, například masáž Tatitian Wave, která simuluje pohyb vln a uvolní celé tělo. Milovníci sportu mají možnost navštívit fitness centrum otevřené nepřetržitě nebo si vyzkoušet některé vodní sporty (šnorchlování, potápění, vodní skútry a lyže, paddle board…). Resort má 2 bazény, jeden s písečným dnem, ale pravým lákadlem je umělá laguna s top šnorchlováním, vhodná i pro děti.

Pokud si chcete odvést domů jedinečný suvenýr z vašich cest, můžete si vyrobit vlastní pareo, typické oblečení místních, nebo náhrdelník z květin a mušlí, které nosí místní tanečnice.

Byla by škoda při pobytu na tomto ostrově neudělat pár výletů, Tahiti má určitě co nabídnout – ať už výlet helikoptérou nad ostrovem, lehký trek, jízda čtyřkolkami vnitrozemím, golf, či návštěva některého z posvátných obětišť… Zasahuje-li váš pobyt do období srpen až říjen, vyhlížejte u pobřeží majestátní velryby (zaplouvají přímo do zátoky u resortu Intercontinental, takže je můžete pozorovat přímo z pobřeží).

Brzký příjezd / pozdní odjezd: k dispozici místnost na zavazadla, i sprchy a WiFi připojení.

Intercontinental Tahiti nabízí 245 pokojů / vil s nádechem polynéské kultury. Na výběr jsou buď pokoje rozmístěné v několika budovách na pevnině, nebo polo-nadvodní a nadvodní vily.

Pokoje jsou rozděleny do 3 kategorií, přičemž interiéry jsou identické, mění se pouze výhled a umístění. Mají 28,5 m2 + balkon či terasu 6m2 s posezením. Ubytují maximálně 2 dospělé a 1 dítě do 15 let na rozkládací pohovce. V každé kategorii jsou k dispozici propojitelné pokoje pro větší rodiny. Lze vyžádat jak variantu s manželskou postelí, tak s dvěma postelemi. Lagoon view jsou vždy v patře a mají výhled na moře, Garden view jsou vždy v přízemí se vstupem do zahrad z terasy. Všechny pokoje byly renovovány v roce 2015.

Nadvodní vilky jsou za nás nejkrásnější variantou v Intercontinental Tahiti. Byly kompletně rekonstruované v roce 2019, používají zejména přírodní lokální materiály s moderním nádechem. Jsou prostorné a vkusné, s přístupem do moře přímo z terasy. Nechybí ani průhledné okénko v podlaze, ze kterého můžete sledovat podmořské dění pod vámi 🙂 Dělí se na několik kategorií podle výhledu a umístění. Zajímavá je kategorie Motu, která je napůl na pevnině a napůl nad vodou – samotná vila je na souši, terasa už nad vodou a se schůdky do moře.

 • dovolená snů 245 pokojů / vil
 • dovolená snů Klimatizace, televize, WiFi, minibar, trezor, fén, telefon, žehlička, servis na přípravu kávy a čaje, terasa či balkon
 • dovolená snů Laguna, zahrada
 • dovolená snů bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

V resortu najdete dvě restaurace, hlavní Te Tiare, která jse nachází na pevnině a nabízí celodenní stravování se zaměřením na místní kuchyni. Zpravidla 2x týdně zde probíhají tematické večery a taneční vystoupení. Le Lotus je restaurace umístěná nad vodou, ve které si můžete užít klidnou romantickou večeři ve dvou. Pokrmy polynéské kuchyně jsou připravovány z místních surovin, takže ochutnáte spoustu ryb, mořských plodů a tropického ovoce. Během dne tráveného u bazénu si můžete ochutnat tropický koktejl z vodního Tiki baru, po večeři si zajděte na drink do moderního Lounge baru.

Výhodou je možnost snídaní již od 4h ráno, což ocení zejména ti, jejichž odlet je velmi brzy ráno. Ale též ti, kteří razí velmi brzy na trek.


Nahoru