Havaj

Souostroví nekonečných možností
Chci se vydat na Havajské ostrovy

Havajském souostroví neboli jen Havaj má co nabídnout – živoucí i klidné pláže, nespočet tras pro trek. Havaj nadchne milovníky nedotčené přírody a zejména ty, kteří preferují aktivnější trávení dovolené. Doporučujeme udělat kombinaci alespoň dvou ostrovů, každý z ostrovů je jiný a nabízí nekonečné možnosti k poznávání a nezapomenutelným zážitkům. Na Havaji uspořádáme legální svatbu (česká asistence na místě). Vzhledem k velikému časovému posunu doporučujeme dovolenou na Havajských ostrovech plánovat alespoň na dva, ideálně tři týdny.

Hotely zde fungují maximálně na snídaních, spíše bez stravy a většinou je součástí apartmánu i vlastní kuchyňka. Pláže na Havaji jsou pěkné, ale mnohdy s vlnami a silnými proudy.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
celoročně
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 19 hodin
cena letenky začíná na 28.000,–Kč
OČKOVÁNÍ
není třeba
zvážit hepatitidu A,B
DELEGÁT
česky hovořící na ostrově Maui
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
Americká ESTA
biometrický pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu
ČASOVÝ POSUN
– 12 hodin (-11 hodin v zimním čase)
POST COVID
  • od 8.11.2021 pro vstup je nutné dokončené očkování proti COVID-19 vakcínami, které jsou schválené WHO
  • negativní RT-PCR test 72 hodin před odletem
  • zaregistrovat se v programu Safe Travels https://travel.hawaii.gov
  • osoby do 18 let mohou cestovat bez očkování, jen s negativním PCR testem. Pokud dítě cestuje s očkovanými rodiči, může mít test ne starší 72 hodin před odletem.

Mapa a více informací o destinaci ↓

Havaj je jedním ze států USA. Je to jedno z nejizolovanějších míst naší planety, leží v Tichém oceánu 3200 km jihozápadně od USA. Jedná se o souostroví, ke kterému patří stovky ostrůvků rozesetých na ploše přes 2 tisíce kilometrů. Nejznámější z Hawajského souostroví je celkem 8 hlavních ostrovů (2 jsou pro turisty uzavřené). Každý z ostrovů má svůj jedinečný charakter a kouzlo, každý je jiný. Doporučujeme v rámci dovolené navštívit alespoň dva ostrovy. Je ideální ladit hlavní část dovolené na ostrov Maui, který snoubí krásné pláže s nádhernou přírodou. Ostrovy jsou velmi hornaté, nejvyšší hora Mauna Kea měří 4.205 m.n.m. Zajímavostí je, že pokud by se měřila od svého kořene, je fakticky vyšší, než Mount Everest. Zvedá se totiž již od dna Tichého oceánu a odtud měří 10.200 m. Celé souostroví je vulkanického původu a dodnes v moři vznikají nové a nové vulkány. Všechny pevninské vulkány, které jsou dodnes aktivní, leží na jižní polovině ostrova Hawaii (Big Island), včetně nejaktivnější sopky světa Kilauea. Díky izolované poloze se na Havajských ostrovech vyskytuje mnoho endemických druhů fauny a flory.

Na Havaj lze cestovat celoročně, teploty jsou zde v průběhu roku relativně vyrovnané. Místní léto je od dubna do listopadu – je sušší a teplejší (cca 24-31 °C), místní zima je od prosince do března (cca 20-27 °C). Všeobecně je západní strana ostrovů sušší a více prší na východě. Běžné jsou mikroklima, díky čemuž můžete ve stejnou dobu zažívat na různých místech různé klimatické podmínky. Najdete zde vlhké tropické pralesy i vulkanické vyprahlé oblasti. Na pobřeží bývá příjemně teplo, zato ve vyšších polohách chladněji. Hawai má přes 1,4 milionu obyvatel a hlavním městem je Honolulu na ostrově Oahu. 2/3 obyvatel tvoří Havajci a lidé asijského původu. Zbytek obyvatel tvoří běloši. Nejrozšířenějším náboženstvím je protestantismus a buddhismus. Hovoří se zde havajštinou a angličtinou. Z Evropy se létá většinou s dvěma přestupy přes USA. Na cestu počítejte minimálně 24 hodin včetně přestupů. Lze letět do Honolulu na ostrově Oahu, nebo také přímo na Maui, Kauai a Hawaii (Big Island).

Travaasa Hana *****

Travaasa leží na východním pobřeží ostrova Maui v krásné oblasti Hana. Autentická část Maui. Ideální pro relaxační pobyt mimo turistickou oblast a spojení s výlety po východním Maui.

Westin Kaanapali *****

Luxusní resort ležící na západním výběžku ostrova Maui u krásné pláže Kaanapali. Zázemí prestižní značky Westin patřící pod křídla mezinárodní sítě hotelů Marriott, je zárukou kvality.

Kaanapali Beach Hotel ***

Kaanapali Beach hotel leží na západním pobřeží ostrova Maui na pláži Kaanapali. Na místní poměry se řadí mezi menší hotely. Doporučujeme jako levnější, ale kvalitní variantu. Vhodné i pro rodiny.

Kauai: nejstarší a nejsevernější z ostrovů nabízí opravdu nádhernou přírodu plnou hor, kaňonů, zelených malebných údolíček a samozřejmě i nedotčených pláží. Za shlédnutí stojí epické hornaté pobřeží Napali Coast, Waimea Canyon (přezdívá se mu pacifický Grand Canyon) nebo nádhernou zátoku Hanalei Bay. Je 4.největším ostrovem souostroví a má rozlohu 40 x 53 km.

Oahu: je domovem hlavního města Honolulu, Waikiki, Pearl Harbor a žije zde největší část havajské populace (zároveň nejlidnatější ostrov souostroví). Chcete-li navštívit Pearl Harbor, je nutné rezervovat s opravdu velikým předstihem! Oahu je zároveň rájem pro surfaře, které sem lákají obrovské vlny. Pravidelně se tu konají prestižní světové serfařské soutěže. Je to třetí největší ostrov s rozlohou 71 x 48 km.

Molokai: polovina obyvatel ostrova Molokai patří k potomkům opravdu původních „hawajanů“ a tak není divu, že tento ostrov je známý zejména díky zachovávání tradic a propojení s minulostí. Zároveň se zde nachází Kalaupapa National Historical Park. Pátý největší ostrov Havajského souostroví měří 61 x 16 km.

Lanai: na tomto ostrově skutečně nepotkáte jediný semafor a jednoznačně se můžete těšit na dovolenou mimo davů turistů. Ostrov je téměř neobydlený, vyjma malého městečka Lanai City. V nejdelším bodě měří pouhých 29 km. Domov nedotčené Hulopoe Bay.

Maui: druhý největší z Havajských ostrovů s rozlohou 77 x 42 km je ideálním cílem vaší dovolené. Snoubí krásné pláže s možností mnoha výletů a poznávání místní přírody. Určitě nevynechte Haleakala NP s vulkánem a scénickou trasu do oblasti Hana na východním pobřeží. Maui je zároveň jedno z nejlepších míst k pozorování velryb (během zimního období).

Hawaii = Big Island: největší ostrov, který je dokonce větší, než kombinace všech ostatních ostrovů dohromady – měří 150 km a díky sopečné aktivitě jeho rozloha stále roste. Je domovem nejaktivnější sopky na světě Kilauea, která se nachází v Hawaii Volcanoes NP. Doporučujeme si udělat výlet helikoptérou nad tímto parkem a nebo zajet lodí k místu, kde lze běžně spatřit žhavou lávu, jak vtéká do moře.

Niihau: je privátně vlastněný ostrov, na který je veřejnosti omezeno vstupovat.

Kahoolawe: tento ostrov byl kdysi poničen zásahem od americké armády. Nutno získat zvláštní povolení ke vstupu.

Hawai – svatba na pláži / v pralese / na vulkánu… Pokud nechcete podléhat stresu a raději byste někam utekli, pak právě pro Vás je určen romantický svatební obřad na pláži či v zahradě. Nemusíte se zabývat velkými přípravami, stačí si naplánovat dovolenou a dodat potřebné dokumenty. Svatby jsou v ČR uznávány pokud proběhnou na 

Havajských ostrovech a to i v případě stejného pohlaví (gay svatba, lesbická svatba). S naší pomocí vyberete místo a vhodný termín svatby. Pokud je to váš první sňatek, stačí dodat pouze scan pasu platného minimálně 6 měsíců po návratu z dovolené a my vám následně pošleme k podpisu formulář. Zbytek pro vás předem zařídíme. Na Havaj musíte přijet minimálně o zhruba 3 dny dříve, abyste měli možnost doladit detaily obřadu (výběr místa, domluva výzdoby…) a absolvovali povinnou návštěvu úřadu v doprovodu svatební koordinátorky. Na ostrově Maui máme českou delegátku, která pomůže se všemi přípravami na místě i s výběrem samotného místa na obřad dle vašich preferencí (můžete se nechat oddat na pláži, ale i v pralese, u vodopádu, na útesech, na vrcholu sopky, či pod vodou…). Chcete-li obřad na pláži, je nutno vědět, že na pláž ze zákona nesmí alkoholické nápoje (tedy přípitek je nealko koktejlem) a na pláži rovněž nesmí stát žádný stoleček, židle či altán, obřadní místo lze maximálně ozdobit květinami. Samotný obřad je velmi jednoduchý, trvá cca 15-30 minut a následuje focení. Probíhá v anglickém jazyce a s ohledem na havajské svatební tradice. Možnost českého překladu za příplatek.

Originál oddacího listu s apostilou dorazí poštou zhruba do 6 týdnů od svatby. Oddací list si necháte přeložit soudním znalcem a zanesete na matriku ve vašem místě bydliště. Matrika předá vše na Zvláštní matriku do Brna a ta vystaví Váš český oddací list s místem oddání na Havaji. Svou svatbu plánujte s předstihem, nejkratší doba vyřízení je měsíc. Dokumenty dokládáte přeložené soudním tlumočníkem (pasy netřeba překládat):

  • pasy strany s fotografií
  • krátký formulář zašleme k podpisu
  • v případě, že jste rozvedeni méně než 1 rok – oddací list s rozsudkem o rozvodu
  • v případě, že jste ovdověli – úmrtní list
  • jakékoliv dokumenty o předchozí změně jména
  • v případě předmanželské smlouvy i tuto smlouvu, popř. lze řešit až v ČR po příletu

Cena svatby včetně profesionálního fotografa se pohybuje od 28.000,- Kč.

Na místě je nutné v hotovosti zaplatit úředníkovi 100 USD poplatek za svatební licenci. Svatbu na Havaji lze pořídit okolo 180 tis Kč za dvojici při 2 týdenním pobytu se snídaní, nejběžněji však mezi 200-300 tis Kč za dvojici, záleží dle sezóny a kvality hotelu.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.

Mexiko

Mexiko

Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!

Madagaskar

Madagaskar

Různorodý ostrov ještě neobjeven turismem. Kraj lemurů, baobabů a usměvavých lidí. Ráj pro milovníky přírody!


Nahoru