Maledivy

Olhuveli Beach Resort ****

Chci bydlet v tomto hotelu

Resort Olhuveli se nachází pouhých 34 km od Malé, v Jižním Malé atolu. Doprava z mezinárodního letiště je organizovaná rychločlunem (plavba cca 45 minut), díky čemuž je resort vhodný i pro kratší pobyty, což využijí zejména klienti kombinující Maledivy s poznáváním na Srí Lance. Výhodou je také menší časová ztráta při transferech z/na mezinárodní lety, protože rychločlun jezdí také po setmění a na rozdíl od hydroplánu může vyplout i za relativně špatného počasí.

Olhuveli je součástí značky Sun Siyam, která má na Maledivách další dva resorty (kategorie 5*). Je sice svým designem starší, ale nabízí kvalitní servis. Vzhledem k ceně se jedná o dostupnou čtyřhvězdičku a skvělou volbu i pro rodiny s dětmi.

 • kvalitní čtyřhvězdička
 • poblíž Malé
 • výhoda transferu lodí – nejmenší časové ztráty při transferech
 • možnost nočních transferů
 • vhodné pro kratší pobyty
 • ideální pro kombinace se Srí Lankou
 • starší design, resortu by slušela rekonstrukce
 • mělčí moře a převážně písečné dno (horší šnorchlování)
 • příjemná cena
 • základní kategorie ubytování v dvoupatrových blocích po 4 pokojích
 • lze vzájemně propojit 2 pokoje pro větší rodiny

Aktivní jedince potěší široký výběr aktivit a sportů – bazén, tenisové a badmintonové kurty, plážový volejbal. I milovníci vodních sportů a adrenalinu si zde přijdou na své – mohou zkusit windsurfing, vodní lyže, jízdu na katamaránu či v kajaku. Pro ty méně aktivní jsou zde stolní hry či kulečník. Oázou klidu jsou lázně, kde si můžete dopřát masáž, či některou z procedur. O večerech Olhuveli resort ožívá lehkou zábavou, zejména živou muzikou, karaoke, diskotékou či tradičními maledivskými večery s ukázkou místních tanců.

Na Maledivy se jezdí zejména kvůli nádhernému podmořskému světu – ten můžete objevovat s pomocí potápěčského centra, které zabezpečí potápění s přístrojem jak pro začátečníky, tak pokročilé. Nebo stačí vzít šnorchl a brýle a brouzdat se místní lagunou a pozorovat pestrobarevné ryby či malé rejnočky. Na mapě resortu jsou vyznačená místa, kde lze šnorchlovat, na zbylých lokalitách kolem ostrova je převážně písečné dno bez bohatého podmořského života (ideální pro bezpečné koupání dětí). K dispozici jsou samozřejmě i nejrůznější výlety, např. za delfíny, šnorchlováním na venkovním reefu či za rybařením…

Resort je velmi vhodnou variantou pro rodiny s dětmi – většina pokojů / vil ubytuje až 2 děti do 12 let, a samozřejmostí je dětský klub a speciální dětská jídla.

V resortu Olhuveli jsou základní kategorie ubytování formou pokojů umístěných ve dvoupatrových blocích, v každém bloku jsou umístěny 4 pokoje (dva v přízemí a dva v patře). Vyšší kategorie jsou v samostatně stojících vilách na pláži, či luxusních navodních vilách. Každý pokoj či vila má privátní terasu / balkon s lehátky.

Všechny pokoje či vily na pláži mají kapacitu 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti. Grand Beach vila with pool až 4 dospělé či 2 dospělé + 3 děti. Vily nad vodou mají kapacitu menší: 2 dospělí + 1 dítě nebo 3 dospělí. Honeymoon Water vila pouze 2 dospělé. Presidential Water Suite ubytuje až 4 dospělé.

Deluxe pokoje – mají 50 m2 a jsou umístěny v blocích po 4 pokojích (dva pokoje v přízemí a dva v patře). Leží přímo u pláže a nabízí krásné výhledy na pláž a moře. V koupelně je sprchový kout. Je možné vzájemně propojit dva pokoje pro větší rodiny!

Grand Deluxe pokoje – nová kategorie ubytování od 1.8.2017. Má 66 m2. Stejně jako Deluxe pokoj, je situovaný v blocích po 4. Je o něco větší a má navíc také venkovní koupelnu s vanou a sprchovým koutem, a prostornější šatník. Výhledy na oceán z terasy / balkonu.

Beach vila – Již samostatně stojící vilka přímo na pláži s plochou 84 m2. Má vlastní lehátka u pláže. Vzadu se vilka otevírá do otevřené koupelny tvořící privátní nádvoří. V koupelně najdete jak vanu, tak sprchový kout.

Grand Beach vila – nová kategorie ubytování od 15.11.2017. Má 80 m2 a prosvětlený moderní design. Koupelna je napůl venkovní, tvořící privátní zahrádku. Vila ubytuje 3 dospělé nebo 2 dospělé a 2 děti (manželské lůžko, sofa a přistýlka). V koupelně je vana i sprchový kout.

Grand Beach vila with pool – nová kategorie ubytování od 1.8.2017. Má 80 m2. Jedná se o Beach vilu, která má navíc venkovní bazén s výhledem na oceán a prostornější ložnici s obývacím koutem. Na rozdíl od předchozích kategorií ubytování může ubytovat až 4 dospělé, nebo 2 dospělé a 3 děti (vše je jeden prostor, možno přidat až 2 přistýlky + pohovka).

Deluxe Water vila – vila nad vodou na kůlech se schůdky do moře z privátní terasy. Velikost 64 m2.

Jacuzzi Water vila – 82 m2 nadvodní vila která má navíc vířivou vanu.

Sunset Jacuzzi Water vila82 m2 identická jako Jacuzzi Water vila, situovaná v nejlepší pozici v rámci ostrova k pozorování nerušených západů slunce nad oceánem.

Honeymoon Water vila – nadvodní vily mají 123 m2 a nabízí dokonalé soukromí. Mají obývací pokoj oddělený od ložnice dvěřmi. Samozřejmostí je vířivka situovaná na venkovní terase. Kapacita pouze 2 dospělé osoby.

Presidential Water Suite – nejluxusnější a největší kategorie ubytování v Olhuveli s plochou 270 m2. Tato nadvodní vilka má 2 samostatné ložnice, každá se vstupem na terasu. Obývací a jídelní prostor a kuchyňka. Na terase je privátní bazén i vířivá vana. Hosté mají k dispozici 24 hodin denně vlastního komorníka. Presidentské vilky se nachází na samém konci mola s vodními vilami.

 • dovolená snů 164 vil v 9 kategoriích
 • dovolená snů WiFi, televize, klimatizace, stropní větrák, sejf, minibar, denně láhev vody ve vile, servis na kávu a čaj, telefon, fén na vlasy, žehlička + prkno, záchranné vesty, lehátka.
 • dovolená snů pláž, oceán
 • dovolená snů plná penze, All Inklusive

Vaše chuťové pohárky budou rozmazlovat 4 restaurace a 3 bary. Předností je vypěstovaná organická zelenina a čerstvě ulovené ryby a mořské plody.

Chutná jídla příjemně doplní posezení převážně na pláži, či na venkovní terase.


Nahoru