Réunion

Hotýlky - aktivní dovolená **/*

Chci bydlet v tomto hotelu

Nechte si připravit aktivní dovolenou na ostrově Réunion. Dle vašich požadavků sestavíme program na míru každému. Pokud jste milovníci přírody a výšlapy jsou vaším koníčkem, nezapomeňte nám to říct.
Auto si vyzvednete po příletu na letišti a pak už podle připraveného plánu vyrazíte za krásami tohoto ostrova. Dle vašich preferencí můžete na začátku chvíli relaxovat po dlouhém letu, nebo se rovnou vydat do Salazie. Užijete si hlavně fantastickou přírodu ostrova Réunionu.

Aby vaše cesta byla opravdu nezapomenutelná a naplánovaná přímo pro Vás, potřebujeme se o Vás na začátku něco dozvědět. Nejlépe, když se spojíme telefonicky.

Video z jedné z našich cest 

 • Hotýlky a pensiony 2 až 3 hvězdy
 • Ideální při poznávací části s půjčeným autem
 • V horách, v St. Denis i na pobřeží
 • Podle zamýšleného počtu nocí navrhneme varianty pobytu
 • Snídaně nebo polopenze

Pro průzkum ostrova budete potřebovat minimálně týden a je naprosto nezbytné zapůjčit si auto. Jedině tak se můžete vydat po silničkách vedoucích až do nitra rozervaných hor porostlých bujnou tropickou vegetací nebo se projet po sopečných pláních. Doporučujeme si pobyt rozdělit na alespoň tři nebo lépe i čtyři místa, aby váš pobyt na tomto kouzelném ostrově byl využit na maximum.

Návštěva réunionských kalder je jako z pohádky a potěší snad každého vyznavače turistiky.
Salazie je ze všech tří údolí co do vegetace nejbujnější a má nejvíce vláhy. Čeká vás harmonie vody a zelení pokryté skalní srázy. Centrem kaldery je městečko Hell Bourg, o kterém se říká, že je nejhezčím v celé zámořské Francii.
Cirque Mafate je nejsušší ze zdejších kalder, nevedou sem silnice a dá se sem tedy vyrazit pouze po svých. Odměnou vám budou nádherné skalní útvary a strmé srázy, příroda se tu doslova vyřádila.
Třetím údolím je Cirque Cilaos, které má díky své poloze oproti Mafate o něco více vláhy, a tedy i více zeleně. Do stejnojmenného městečka ležícího v jeho středu ve výšce 1200 m dojedete autem a už samotná cesta sem vás uchvátí nádhernými scenériemi hor.

CILAOS

Tsilaosa Hotel **** se nachází v srdci vesnice Cilaos. Vchod do hotelu je přímo z hlavní ulice s malými obchody. Na střeše hotelu si hosté mohou po náročném dni vychutnat chvíle odpočinku ve vířivce s jedinečným výhledem na Piton des Neiges.

Viex Cep *** – hotel stojící přímo v srdci Cilaos Cirque, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Součástí hotelu je bazén, ze kterého se můžete kochat výhledy na okolní panorama. Po náročném dni jsou vám v hotelu k dispozici také menší lázně poskytující chvíle odpočinku a relaxace.
Užít si můžete také jacuzzi, hammam, saunu a vyhřívaný bazén s vířivkou na vyžádání.

Ecrin *** najdete v La Plaine des Cafres, v útočišti zeleně a klidu u brány sopky s výhledem na sněhový vrchol.

 

CENTRÁLNÍ ČÁST

Ferme du Pommeau ** v La Plaine des Palmistes, na lesní cestě k lesu Bebour Bélouve, který je součástí světového dědictví, a nabízí ubytování s restaurací, bezplatné soukromé parkoviště, zahradu a vyhřívaný bazén s výhledem na hory. 

Geraniums ** se nachází v La Plaine des Cafres a je ideálním výchozím bodem pro objevování okolí sopky.
Hotelová restaurace je otevřena každý den na oběd a večeři a nabízí kreolskou kuchyni založenou na místních produktech.

 

SALAZIE

Les Jardins d´Héva ** – ubytování se nachází v Hell-Bourg, klasifikovaném jako jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, v srdci Salazie cirque, který je na seznamu světového dědictví UNESCO. Hotel má 10 pokojů v 5 tradičních kreolských chatrčích.
Strava: snídaně formou bufetu, večeře bufet nebo table d’hôte menu (čtvrtky večer má restaurace zavřeno – není možné v tento den polopenze).

Relais des Cimes ** – v srdci vesnice Hell-Bourg a na úpatí majestátního Piton des Neiges nabízí Relais des Cimes autentičnost, tradici a pohostinnost. K hotelu sice nenáleží soukromé parkoviště, ale vždy v jeho blízkém okolí najdete místo k parkování.

 

JIŽNÍ ČÁST 

Dimitile Hotel *** – zavřený do konce roku 2023
Na úpatí věčně zelených hor, v prostředí zalitém čistým vzduchem se nachází vesnice Entre-Deux, jež je domovem hotelu Dimitile, který leží na jihozápadě ostrova. Proslulý svou autenticitou a svými kreolskými chýšemi, nese označení Station Verte . Zde jsou aktivity šetrné k životnímu prostředí, příroda je chráněna a respektována.

Villa Delisle **** –  v samém srdci Saint-Pierre a pyšní se výhledem na lagunu. Pláž se nachází přes silnici, vedle přístavu.
Strava: snídaně, večeře
Restaurace Voile Blanche umístěná u bazénu nabízí chvíle odpočinku při snídani či obědu, večeře je zde podávaná pouze od středy do neděle. Pravidelně, v závislosti na rozvrhu, se můžete těšit na večery s DJs nabízejícími lounge, jazzovou a moderní hudbu nebo jazz/variety skupiny.

La Plantation, která se nachází v srdci divokého jihu La Reunion, je vynikající kreolská vila, která vám nabízí pobyt plný objevů, kouzla a relaxace. Mezi Indickým oceánem a poli cukrové třtiny vás Aurelie a Eric přivítají ve svém penzionu, který je ideálním místem pro zotavení a objevování jedinečných a výjimečných míst na jihu. Večeře po předchozí rezervaci denně kromě čtvrtka a neděle. Hosté se setkávají večer u jednoho stolu, což je ideální chvíle pro výměnu oblíbených cest, pro sdílení chvilek života v pohostinnosti a dobré náladě. Hosté zde také uvítají celoročně vyhřívaný bazén a vířivku pro chvíle odpočinku.

 

ZÁPAD

Hotel Dina Morgabine Saint Gilles se nachází v La Saline les Bains a nabízí venkovní bazén. Dále mohou hosté využít hotelové SPA – hammam, masáže, vířivka, sauna. Pláž L’Hermitage je vzdálená necelých 5 minut jízdy autem. Restaurace je otevřena 7/7 s panoramatickým výhledem.

 • dovolená snů na přespání stačí
 • dovolená snů základní s koupelnou a toaletou
 • dovolená snů jak kdy ..
 • dovolená snů snídaně, polopenze

Většina ubytování na ostrově nabízí snídaně a polopenzi. Doporučujeme objednat pobyt s polopenzí, protože po náročném dni v horách či výletu k sopce nebudete mít už večer sílu hledat po cestě restauraci a hotelová restaurace je v tomto případě nejlepší volba. Většinou restaurace nabízí kreolskou kuchyni založenou na místních produktech. Mezi nejznámější pokrmy patří jejich curry, klobáska v tomatové omáčce a massalé.

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (srpen), 2 osoby, snídaně

Cena pro dospělou osobu:

 • kombinace hotelů **/* v horách, u vulkánu a 1 noci u pláže 
 • optimální cena letenky Praha – Réunion – Praha 28.000,-Kč
 • půjčení auta včetně pojištění, asistence místního partnera 

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 47.900,-Kč

Doplatek do polopenze +6.010,-Kč os.

Michal R.

Dobrý den Jani,

Ještě jednou, moc díky za perfektní návrh programu a realizaci. Okruh po ostrově byl postaven úplně ideálně pro naše potřeby, naprosto se realita shodovala s očekáváním. Posílám krátké recenze na ubytování.

Hotel Sarana:

Příjemný nový hotel s velmi přátelskou atmosférou a možnosti použití teplého bazénu se skvělou francouzskou moderní kuchyní. Hotel je lehce stranou od hlavní silnice a chybí mu ukazatele, proto bylo obtížnější ho najít.

l´‚Ecrin (Bourg Murat):

Skromnější bydlení v samostatných chatkách se samostatným WC a koupelnou s možností rezervace sauny (v této oblasti 2.000 m nad mořem dává smysl), vše čisté, personál příjemný, večeře v místní restauraci, zde je na stravování i lidech nejvíce cítit Kreolský původ

Hotel TSILAOSA:

Celá oblast Cilaos je ráj dálkových běžců, z balkónu pokoje je vidět jako na dlani Piton des Neiges a po okolních trailech jsou nádherné vodopády. Jinak hotel s dlouhou historií a velmi udržovaný, typicky příjemný personál, snídaně nadstandartní (fresh džusy, vajíčka na různé způsoby dle přání)

LUX SAINT GILLES:

Luxusní resort u Indického oceánu s jednou restaurací typu bufet a neskutečně rozmanitou nabídkou + 2 top restaurace francouzského stylu, soukromá pláž, vždy volná lehátka, a to i u teplého bazénu, který je téměř 50m dlouhý. Spousta služeb typu půjčovna šnorchlu, ručníků na pláž, tenisového kurtu atd. Hlavně ta laguna s korály, plná nádherných barevných ryb a murén, to bylo úžasné. Top relax po týdnu v horách.

Hezký den a snad někdy….

Vlaďka M.

Tak nikdo na nic nečekejte a vyražte. Vrátila jsem se odtud před 3 týdny a ještě teď jsem z toho „mimo“… nádhera, klid, pohoda. A zajištění od této cestovky naprosto prvotřídní ???. Za další exotikou jedině s Dovolenou snů ???????

Gabriela
Musím poděkovat za naši “ dovolenou snů „, kterou jsme si dokonale užili. Stačila jedna informační schůzka, na které jsme paní Novákové sdělili své představy a přestavili sami sebe a naše zájmy, aby nám pomohla vybrat destinaci, ve které si každý najdeme to své.

Na druhé schůzce už nám paní Nováková představila podrobný plán naší cesty na ostrov Réunion.  Vybrala  nám ubytování v místech, které musíme vidět, poradila nám kde stojí za to zůstat více nocí a kdy a kam vyrazit, aby jsme využili každou chvilku naší dovolené. A naplánovala to dokonale 🙂 Každé místo, které pro nás rezervovala mělo své kouzlo.  Moc děkujeme za její empatii, díky které nás odhadla dokonale a tak nám zprostředkovala  naši dokonalou dovolenou  :-).
Milá paní Nováková, moc děkujeme a přejeme hodně spokojených klientů, jakými jsme i my dva.
Radko V.

Přeji hezký den, dovolenou máme šťastně za sebou, vše klaplo, na letišti na Réunionu se nás ujala sympatická a schopná pracovnice, vše nám vysvětlila a vydala vouchery. My potom zvládli jízdy po ostrově, pokud možno vše jsme projeli a spoustu míst navštívili. Zvládli jsme i ježdění vlevo na Mauritiu.

Ještě jednou děkujeme, dovolenou i Vaši cestovní kancelář budeme doporučovat a pokud zvládáte i jiné destinace, třeba se zase s důvěrou obrátíme, zdravím

Dana P. s rodinou
Rodicia sa rozhodli ist na dovolenku do Indickeho oceanu a to navstivit hned dva ostrovy Reunion o ktorom som nikdy v zivote nepocula ale uz teraz poviem, ako som ho nepoznala tak na neho nikdy nezabudnem a na Mauricius, to som pocula, kedze tam mam kamarata. Na poslednu chvilu som sa rozhodla ist s nimi a toto rozhodnutie v zivote neolutujem.
Reunion- nadherny ostrov plny milych ludi, opustenych krasnych plazi, takze sa citite ako keby vam plaz patrila, more teple a uzasny biely piesok. Ak mate chut na cierny, staci prejst par km po ostrove. Ano, nebudeme si klamat preco su plaze opustene ale nie je sa coho bat, nakolko na vela miestach su laguny a moznost uzitia si mora do sytosti.  Ak vam je teplo,  prejdete par km a ste v nadhernych horach s uzasnym vyhladom a pocitom pokoja na dusi. Pre zaujemcov o turistiku je velmi vela trati v obklopeni vyse 3000m vrcholoch alebo bezne prechadzky prirodou. Jednoznacne odporucam prenajat si vozidlo. Cesty su fajn a dostanete sa vsade kam vas napadne a rovno aj pod sopku. Dievcata z cestovky zariadili nasu trasu perfektne, nemenila by som, ba dokonca by som pridala este dva dni aby sme si uzili ostrov este viac. Nasa cesta bola cez plaze, sopky, do hor a potom do hlavneho mesta St. Deniz, kde je velke mnozstvo nakupov a vona hlavneho mesta. Jedlo po celom ostrove je uzasne, hlavne ked mate cerstve morske plody priamo z mora ale najedia sa do sytosti aj ludia, ktori nemaju radi dary mora kedze ostrov je francuzsky. Restauracie su cenovo pristupne a pomerne na kazdom rohu. Velmi odporucam prejst cely ostrov a vyuzit sluzby cestovnej kancelarie, kedze po mojej skusenosti mozem povedat, ze dievcata vedia co robia:) Ubytovanie taktiez nemalo chybu a dodalo nam pocit ako keby sme boli domaci.
Boh najprv stvoril Maurícius, až potom raj.“ (Mark Twain) ano, jednoznacne suhlasim.  Domaci sa medzi sebou dotahuju, ci a v com je lepsi Reunion od Mauriciusu si osobne myslim, ze aj ked su to ostrovy blizko seba oba su raj. V podstate rovnake ale uplne ine:) Tazko povedat, ze Raj je iny ako Raj a preto kym clovek neuvidi, nepochopi. Dovolenka po oboch ostrovoch bola zvacsa s otvorenymi ustami a zimomriavkami po celom tele, s otazkou v hlave: „ako moze byt nieco tak nadherne a krasne“. Ako sa vam mysel zastavi, opadne z vas stres a date sa do pokoja a nasavate len krasu ostrova. Uplny oddych a relax spojeny s navstevou neopisatelnych miest. Vela Hinduistickych chramov, do ktorych ked vstupite zanechaju vo vas myslienky a zrazu zistite, ze ludia maju uplne ine myslenie a hodnoty ako my europania. Vodopady, hory, safari, snorchlovanie, nakupy a vela slnka na bielych plazach je Mauricius. Hlavne mesto ako kazde hlavne mesto ma svoje caro, moznost nakupov na miestnom trhu plneho domacich vyrobkoch ako zeleniny, ovocia, korenin, suvenirov a moznosti prechadzky po pristave plnej restauracii a kaviarni.
Hana B.
Dobrý večer paní Nováková.
Dovolená na Réuniou byla úchvatná až na ten počáteční chaos v Paříži na letišti.Zpáteční let nám bez problémů vystavili až do Prahy. Jak rychle a stručně shrnout 8 dní pohádky? První nocleh byl opravdu skromný , tedy spíše ty snídaně. Dále bylo všude vše v pořádku. Auto jsme dovezli do hotelu, i když jsme ho měli odevzdat ve firmě pronájemců, tak v hotelu byli tak ochotní a laskaví, že zařídili, aby si pro něj došli hned z vedlejší ulice z firmy. Počasí dle předpokladů, na počátku bylo strašné vlhko s teplým deštěm, později teplo a sucho, poslední večer jsme opět zmokli. Viděli jsme toho strašně moc, fotografií máme přes 4000 ks. Velmi Vám děkujeme za zprostředkování a kvalitní služby, budeme jen chválit a doporučovat. Děkujeme ještě jednou a zdravím
Václav Č.

Strávili jsme překrásný týden na kouzelném ostrově Reunion. Hory, řeky, kaňony, vodopády, zeleň, květiny, láva, moře… Každý den byl jiný a nezapomenutelný, škoda jen, že jich nebylo více. Vydrželi bychom tam klidně i pár let. :o) Děkujeme Vám za radu i organizaci, vše proběhlo v pohodě a bez problémů. Přejeme mnoho dalších spokojených klientů!

Karel K.

Chtěl bych touto cestou poděkovat za skvělé služby, kterých se nám dostalo od paní Novákové a její CK. Dostali jsem se do situace, kdy jsme museli rychle potvrdit kdy a kam pojedeme na dovolenou, protože naše původní destinace se stala příliš nebezpečnou.

Stačil jen jeden telefonát a zázraky se děly. Paní Nováková nejenže zná perfektně destinace kam své klienty vypravuje, ale především byla schopná podle našich požadavků navrhnout cíl naší dovolené, doporučit místa, hotely a dodala i několik úžasných typů. Co jsme opravdu ocenili byla jeji obrovská časová flexibilita a přístup k nám. Během několika hodin poslala návrh itineráře, s detailním rozpisem cen a rozpis toho co přesně naše cena zahrnuje. Před naši cestou jsme ještě dostali kompletní popis odbavení a kroků, které směřovaly k báječné dovolené.

Musíme potvrdit, že název CK Dovolená snů je trefné označení toho co paní Nováková a její team dělá. Už teď plánujeme další cesty a těšíme se na spolupráci s CK.

Ještě jednou moc děkujeme a přejem hodně úspěchů v roce 2015.


Nahoru