Fran. Polynésie

Tahiti la Ora Beach by Sofitel ****

Chcem bývať v tomto hoteli

Čtyřhvězdičkový resort Tahiti la Ora Beach by Sofitel (dříve Le Meridien) leží na hlavním ostrově Francouzské Polynésie, Tahiti. Ač patří k větším resortům, kompenzuje to pěknými tropickými zahradami a je rozdělen do více úrovní. Je jediným hotelem na ostrově Tahiti, který má přímý přístup na pláž s bílým pískem. Výhodou jsou nákupní a stravovací možnosti pár minut chůze.

 • Kvalitní varianta na Tahiti
 • Pláž se světlým pískem
 • Větší resort
 • V rámci městečka
 • Nemá vlastní SPA
 • Restaurace a obchůdky v docházkové vzdálenosti
 • Bazén s písečným dnem
 • Minibar zdarma
 • Zdarma kanoe, paddle board
 • Nadvodní vily bez přístupu do moře

Ostrov Tahiti není primárně vhodný pro plážovou dovolenou, ale spíše k aktivnímu poznávání, k čemuž tvoří resort ideální základnu. Vnitrozemí ostrova Tahiti je pokryto vysokými horami porostlými tropickou zelení, zvedajícími se až do výšky 2 tis m.n.m. Aktivní jedinci rádi podniknou půldenní či celodenní trek různé náročnosti (doporučujeme průvodce, stezky nejsou dobře značené, navíc se dozvíte zajímavé informace o místní kultuře a přírodě). Vřele také doporučujeme populární výlet čtyřkolkami napříč ostrovem z údolí Papenoo, během kterého uvidíte velikou část špatně přístupného vnitrozemí spolu s několika vodopády a řekami.. Alespoň na 1 den je vhodné si pronajmout auto a projet si Tahiti po celé délce pobřeží. Poznáte, jak žijí místní v městě i na venkově, a budete mít možnost navštívit spoustu zajímavých míst jako např. jeskyně Mara´a Grotto, muzeum Paula Gauguina, Vaipahi Spring Gardens, Botanickou zahradu, mořský vodotrysk Arahoho, vodopády Faarumai, nebo méně navštěvované části výběžku Tahiti Iti. Napříč celým ostrovem je spousta surfařských lokalit. Tahiti má rovněž 1 golfové hřiště v jižní části ostrova. Podniknout můžete i výlety lodí a zejména v sezóně od poloviny srpna do konce října se u pobřeží Tahiti objevují velryby.

Resort Tahiti la Ora Beach by Sofitel jako jediný na ostrově Tahiti nabízí přímý vstup k pláži se světlým pískem (ostatní resorty na Tahiti nemají buď pláž žádnou, nebo s tmavým vulkanickým pískem). Lze ho tedy doporučit i pro plážovou dovolenou. Zdarma svým hostům nabízí některé vodní sporty, jako je zapůjčení kanoí, paddle boardů a šnorchlovacího vybavení. Smočit se můžete také v sladkovodním bazénu s písečným dnem.

Přímo v resortu sice nenajdete SPA centrum, ale je možné si objednat externě maséra na pokoj, či zajít do nedalekého kosmetického salonu / kadeřnictví.

Resort má celkem 143 pokojů v několika kategoriích. Kategorie Panoramic, Garden a Garden Luxury, má identické interiéry, rozdíl je v umístění. Garden pokoje jsou umístěny vždy v přízemí. Garden Luxury v prvním a druhém patře, Panoramic v třetím a vyšším patře. Všechny pokoje ubytují maximálně 2 dospělé a 1 dítě na rozkládací pohovce. K dispozici jsou varianty jak s manželským lůžkem, tak oddělenými postelemi.

Suite, v resortu pouze 4. Skládá se z ložnice a samostatného obývacího pokoje, má velikou šatnu a obrovskou terasu. Ubytuje maximálně 2 dospělé a 2 děti.

12 nadvodních bungalovů. Kvůli ochraně korálů není z terasy přístup do moře! Nutné popojít na pláž.

 • dovolená snů 143 pokojů či nadvodní bungalovy
 • dovolená snů WiFi, klimatizace, širokoúhlá televize, trezor, minibar, telefon
 • dovolená snů Moře, ostrov Moorea v dáli, zahrada
 • dovolená snů Bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

Resort Sofitel Tahiti má několik restaurací a barů, kromě toho doporučujeme navštívit i lokální restaurace mimo resort (pár v docházkové vzdálenosti). Na Tahiti běžně podél silnice potkáte místní obyvatele jak prodávají čerstvě utržené kokosy a lokální ovoce, což je výbornou variantou na lehký oběd či svačinku během dne.

Minibar na pokoji je pro hotelové hosty zdarma – 2x džus, 2x soda, 2x pivo, 2x voda. Doplňován je 1x denně. *resort může podmínky bez předchozího upozornění změnit.


Hore