Manava Suite Resort je velmi kvalitní ekonomická varianta na hlavním ostrově Francouzské Polynésie, Tahiti. Je situován na západní straně ostrova a nachází se v klidné části městské zástavby pouze 10 minut autem od mezinárodního letiště. Jen přes ulici je malý obchůdek a tradiční Roulotte (pojízdná dodávka s místním občerstvením) kde výborně vaří. Manava Suite Tahiti sice nemá klasickou pláž, ale plně to kompenzuje skvělým infinity bazénem a uměle vytvořenou mořskou zátokou s živými korály a spoustou rybiček vybízející ke šnorchlování. Přímo v resortu si užijete také vynikající gastronomii, místní specialitou je syrová ryba Raw Fish s kokosovým mlékem (vřele doporučujeme). Určitě vás neomrzí krásný výhled přímo na siluety kopců nedalekého ostrova Moorea.

 • velmi kvalitní tříhvězdička
 • možnost pokojů s vl. kuchyňkou
 • 10 minut autem z letiště
 • bez klasické pláže
 • umělá mořská zátoka se super šnorchlováním
 • veliký infinity bazén
 • krásné výhledy na ostrov Moorea
 • pár kroků od obchůdku a restaurace
 • osobně jsme vyzkoušeli
 • vynikající kuchyně

Chcete-li si dát den volna, Manava Suite resort Tahiti nabízí příjemné místo k odpočinku, např. u infinity bazénu s krásnými výhledy na sousední ostrov Moorea. Ke šnorchlování vybízí uměle vytvořená laguna uvnitř resortu se zajímavými korály a spoustou rybiček. Resort má vlastní SPA.

Ostrov Tahiti není určen čistě pro plážovou dovolenou, ale spíše k aktivnímu poznávání, k čemuž tvoří Manava Suite Resort ideální základnu. Vnitrozemí ostrova je pokryto vysokými horami porostlými tropickou zelení (až do 2 tis m.n.m.). Aktivní jedinci rádi podniknou půldenní či celodenní trek různé náročnosti (doporučujeme průvodce, stezky nejsou dobře značené).

Doporučujeme populární výlet čtyřkolkami napříč ostrovem z údolí Papenoo, během kterého uvidíte velikou část špatně přístupného vnitrozemí spolu s několika vodopády a řekami.. Alespoň na 1 den je vhodné si pronajmout auto a projet si Tahiti po celé délce pobřeží. Poznáte, jak žijí místní v městě i na venkově a budete mít možnost navštívit spoustu zajímavých míst jako např. jeskyně Mara´a Grotto, muzeum Paula Gauguina, Vaipahi Spring Gardens, Botanickou zahradu, mořský vodotrysk Arahoho, vodopády Faarumai, nebo méně navštěvované části výběžku Tahiti Iti.

Napříč ostrovem je spousta surfařských lokalit. Tahiti má 1 golfové hřiště v jižní části ostrova. Podniknout můžete i výlety lodí a zejména v sezóně od poloviny srpna do konce října se u pobřeží Tahiti objevují velryby.

Manava Suite má kapacitu celkem 120 pokojů, od základních dvoulůžkových pokojů umístěných v hlavní budově s výhledem do zahrady nebo na moře, až po prostorné apartmány s vlastní kuchyňkou. Všechny pokoje mají v koupelně jak vanu, tak oddělený sprchový kout.

Pokoj Standard (30m2): Pokoje s dvojpostelí nebo dvěma oddělenými lůžky umístěné v hlavní budově. Pokoje nemají balkón. Maximální kapacita jsou 2 dospělí a 1 dítě (na přistýlce). Celkem v resortu 12 pokojů této kategorie.

Garden Studio (41m2 + balkon): Velmi prostorné pokoje s dvojpostelí nebo dvěma oddělenými lůžky mají vlastní kuchyňku a balkon či terasu s výhledem do zahrady. Ubytují až 2 dospělé a jedno dítě (na rozkládací pohovce).

Lagoon Studio: identické jako Garden Studio, jen s výhledem na moře.

Garden Suite (59m2 + balkon): Prostorná Suite se skládá z ložnice s dvojpostelí nebo dvěma oddělenými lůžky a separátního obývacího pokoje s rozkládací pohovkou. Ubytují až 4 hosty, součástí je plně vybavená kuchyň, jídelní stůl a vlastní terasa, ze které máte výhled do zahrady.

Lagoon Suite: identická jako Garden Suite, jen s výhledem na moře.

One-bedroom Duplex Suite (77m2 + 20m2 terasa): Pokoj s jednou ložnicí rozložený do 2 pater – v jednom patře je ložnice s vlastní koupelnou (oddělené postele nebo dvojpostel) a v druhém patře je samostatný obývací pokoj. Ubytuje až 3 dospělé a 1 dítě. Součástí je terasa s výhledem na hory.

Two-bedroom Duplex Suite (139m2 + 41m2 terasa): Dvoupatrový pokoj má 2 samostatné ložnice v 1 patře, každá z nich s vlastní koupelnou. V přízemí je samostatný obývací pokoj a kuchyňka. Ubytuje až 4 dospělé a 2 děti. Součástí je terasa s výhledem na hory.

Lagoon Appartment: Luxusní apartmán se samostatnou ložnicí, obývacím pokojem a vlastní velkou terasou s lehátky a nejlepším výhledem na lagunu.

 • dovolená snů 120 pokojů v několika kategoriích
 • dovolená snů klimatizace, minibar, trezor, fén, žehlička, satelitní televize, WiFi připojení zdarma
 • dovolená snů laguna, zahrada, hory
 • dovolená snů bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

V resortu se nachází dvě restaurace a dva bary. Hlavní restaurace Vaitohi je otevřená na snídaně a večeře, a můžete si zvolit buď bufet nebo výběr z jídelního lístku. Restaurace Taapuna leží poblíž laguny a s venkovním posezením, servíruje obědy a odpolední svačiny formou á la carte. Hlavní bar se nachází u bazénu a druhý bar v hlavní hotelové budově. V resortu výborně vaří a specializují se zejména na místní kuchyni.

Manava Tahiti je ideálním místem i pro poznávání místní kuchyně, jen přes ulici od resortu leží tradiční polynéská roulotte, kde výborně vaří (zejména speciality z grilu a tradiční polynéská Raw fish s kokosovým mlékem). U silnice také běžně místní nabízí čerstvě sklizené kokosy a další lokální ovoce.

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám zde chybělo byla zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.


Nahoru