Hotel Royal Tahitien se nachází na hlavním ostrově Francouzské Polynésie, Tahiti. Je situován přímo v městě Papeete jen pár kilometrů od mezinárodního letiště. Komplex 40 pokojů umístěných ve 2 budovách, je posazen do rozsáhlé tropické zahrady, ve které běžně budete potkávat místní slepice 🙂 Budova hotelu pochází z roku 1960, což je znát i přes to, že v roce 2015 prošel celý komplex rekonstrukcí. Některé areály hotelu, zejména restaurace a bar, by rekonstrukci ještě potřebovaly. Royal Tahitien doporučujeme pro nenáročné cestovatele jako ekonomickou variantu. V nejbližším okolí hotelu se nachází pár restaurací a obchůdků.

 • Jednoduchá ekonomická varianta
 • Autentický Polynéský hotel
 • Pláž s černým pískem
 • Doporučujeme kombinaci více ostrovů Fr. Polynésie
 • Starší
 • Prostorné pokoje
 • Kapacita pokojů max. 3 osoby
 • Sesterské hotely na Bora Bora a Huahine

Ostrov Tahiti není primárně vhodný pro plážovou dovolenou, ale spíše k aktivnímu poznávání. Vnitrozemí ostrova Tahiti je pokryto vysokými horami porostlými tropickou zelení, zvedajícími se až do výšky 2 tis m.n.m. Aktivní jedinci rádi podniknou půldenní či celodenní trek různé náročnosti (doporučujeme průvodce, stezky nejsou dobře značené, navíc se dozvíte zajímavé informace o místní kultuře a přírodě). Vřele také doporučujeme populární výlet čtyřkolkami napříč ostrovem z údolí Papenoo, během kterého uvidíte velikou část špatně přístupného vnitrozemí spolu s několika vodopády a řekami.. Alespoň na 1 den je vhodné si pronajmout auto a projet si Tahiti po celé délce pobřeží. Poznáte, jak žijí místní v městě i na venkově, a budete mít možnost navštívit spoustu zajímavých míst jako např. jeskyně Mara´a Grotto, muzeum Paula Gauguina, Vaipahi Spring Gardens, Botanickou zahradu, mořský vodotrysk Arahoho, vodopády Faarumai, nebo méně navštěvované části výběžku Tahiti Iti. Napříč celým ostrovem je spousta surfařských lokalit. Tahiti má rovněž 1 golfové hřiště v jižní části ostrova. Podniknout můžete i výlety lodí a zejména v sezóně od poloviny srpna do konce října se u pobřeží Tahiti objevují velryby.

Hotel nabízí 29 pokojů typu Standard, 10 pokojů typu Studio, a 1x Suite. Všechny pokoje jsou pro maximálně dvě osoby s možností jedné přistýlky. Hotel prošel v roce 2015 kompletní renovací (zejména pokoje). Všechny kategorie pokojů mají identickou malou koupelnu s vanou.

Pokoje Standard: Menší a jednodušší pokoje s výhledem do zahrady z prostorné terasy, maličká koupelna s vanou.

Pokoje Studio: Větší pokoje s výhledem do hotelové zahrady se nachází vždy v přízemí, s přímým vstupem do zahrady z vaší terasy. Odlišují se zároveň plně vybavenou kuchyňkou a obývacím koutem. Jeden pokoj je možné propojit s vedlejším pro větší rodiny.

Suite: pouze jedna Suite v resortu, situovaná v přízemí s přímým vstupem do zahrady z terasy. Je velmi podobná Studiu, s tím rozdílem že nemá kuchyňku, ale větší obývací pokoj (obývací pokoj je jeden prostor s ložnicí).

 • dovolená snů 29 pokojů typu Standard, 10 pokojů typu Studio a 1 Suite
 • dovolená snů Klimatizace, širokoúhlá televize, minibar, káva a čaj, WiFi připojení (za poplatek), služba donášky jídla na pokoj a prádelny (za poplatek). Všechny pokoje jsou nekuřácké.
 • dovolená snů zahrada
 • dovolená snů bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

Hoteloví kuchaři se specializují jak na tradiční místní kuchyni, tak i na tu světovou, na výběr máte variace předkrmů, hlavních jídel i sladkých dezertů a v baru najdete místní nápoje i francouzská vína. Z restaurace je krásný výhled na lagunu, ve které rybáři každý den loví čerstvé ryby, proto určitě ochutnejte nějakou rybí specialitu.

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám v jednodušších hotelech ve Francouzské Polynésii chybí, je zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.

Podobné hotely ve Francouzké Polynésii


Hore