Dominikánská r.

Tyrkysová perla Karibiku
Chci se vydat do Dominikánské republiky

Dominikánská republika je druhá největší a nejvíce rozmanitá země v Karibiku. Ať už hledáte bílé písčité pláže s kokosovými palmami, historická města či adrenalin v přírodě, golf, tady si přijde každý na své.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
po celý rok
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
DELEGÁT
anglicky hovořící
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost, turistická karta je zahrnuta v ceně letenky
pas musí být platný ještě 6 měsíce po návratu
ČASOVÝ POSUN
– 6 hodiny (-5 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Dreams Macao Beach ****/*

Nový hotel v Punta Cana na jedné z nejhezčích pláží Dominikánské republiky. Pro rodiny s dětmi i dvojice.

7 nocí v dvoulůžkovém Junior Suite Tropical View pokoji s All Inclusive + cesta 1 den a 1 noc (9 dní dovolené), letenky v optimální knihovací třídě, transfery. Platí v termínu 24.8.-31.10.2023. Platí při rezervaci do 14.6. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

53.800,-Kč os. All Inclusive

Viva Wyndham Dominicus Beach ***/*

All Inclusive hotel se nachází na jižní straně Dominikánské republiky. Pláže zde omývá Karibské moře. Hotel je přímo u moře a je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi.

Iberostar Selection Hacienda Dominicus ****/*

Iberostar je jedním z nejlepších resortů v oblasti Bayahibe. Je zde poměrně klid, není tu problém s mořskou trávou a lze i šnorchlovat.

Catalonia Bayahibe ****

Resort se rozprostírá podél pláže Bayahibe, která se pyšní oceněním Modré vlajky - ocenění krásných pláží.  

7 nocí v dvoulůžkovém Comfort pokoji s All Inclusive + cesta 1 den a 1 noc (9 dní dovolené), letenky v optimální knihovací třídě, transfery. Platí v termínu 24.8.-31.10.2023. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

57.080,-Kč os. All Inclusive

Bahía Principe Luxury Ambar *****

Hotel pouze pro dospělé na krásné písčité pláži v oblasti Punta Cana.

Viva Wyndham V Samana *****

All Inclusive resort jen pro dospělé se nachází v provincii Samana na severu Dominikánské republiky.

Santo Domingo

Hlavní město s velkolepým kulturním dědictvím. Je to vibrující město, které si zachovává krásu z koloniálního období. Návštěvníky lákají historické budovy a moderní hotely zasazené ve starých, dlážděných uličkách. Město potěší také milovníky gastronomie. Pochutnáte si na místní dominikánské kuchyni, ale také mezinárodních pokrmech. Je zde mnoho obchůdků a butiků lákající k nákupům turisty i místní obyvatele. Historické centrum města ( Ciudad Colonial) je na seznamu památek UNESCO. Můžeme zde vidět zachovalé budovy z 15. století. Některé z nich jsou přeměněny na muzea. Budovy jsou dobře opečovávané a díky nezaměnitelné atmosféře v křivolakých uličkách si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Město určitě potěší milovníky kultury. Santo Domingo se jako nejstarší město Nového světa pyšní první katedrálou, první univerzitou a první nemocnicí na americkém kontinentu. Město se nachází na jižním pobřeží u Karibského moře.

La Romana

Na jihovýchodním pobřeží se nachází rozsáhlé plantáže cukrové třtiny, které obklopují jedny z nejkrásnějších oblastí v celé zemi. La Romana je známá díky golfovým možnostem, jsou zde úžasné pláže, elegantní ubytování a mnoho příležitostí, jak si užít skvělou dovolenou. Je třetím největším městem Dominikánské republiky a patří mezi známé turistické cíle. Největší atrakcí je vesnice Altos de Chavon – replika středověké evropské vesničky. V blízkosti se nachází velké golfové hřiště Teeth of the dog. Toto hřiště patří mezi padesát nejlepších golfových hřišť planety. Najdeme zde také národní park Parque Nacional Del Este a z vesnice Bayahibe se dostaneme na známé ostrovy Saona a Catalina. Na těchto ostrovech žije spoustu různých druhů zvířat a rostou zde endemické rostliny. Ostrov Catalina je vyhledávaný také potápěči, protože se v blízkosti nachází fascinující korálové útesy.

Punta Cana

Velmi oblíbené turistické středisko na východním výběžku ostrova Hispaniola. Najdeme zde jedny z nejlepších pláží Dominikány, na kterých stojí luxusní hotely. Pláže jsou s pozvolným vstupem, což ocení rodiny s dětmi. Mezi oblíbené patří Macao, Bávaro, Uvero Alto, Cabeza de Toro a další. Cestovatele láká nejenom tyrkysové moře, ale také podmořský svět. Aktivní lidé tu najdou spoustu akčních aktivit jako je parasailing, vodní skútry, lyže a podobně.

Samaná

Tento poloostrov se nachází severovýchodě země. Pokrývají ho tropické pralesy, háje kokosových palem a omývají ho vody tyrkysového oceánu. Pro milovníky přírody je poloostrov Samaná to pravé místo. Jsou tady různá kouzelná zákoutí, vodopády, korálové útesy a jiné. Mezi nejkrásnější pláže patří Bonita, Portillo a Rincon.

Puerto Plata

I zde, na severu, najdeme kvalitní hotely. Díky výskytu zkamenělé pryskyřice se tato část nazývá Jantarové pobřeží. Severní pobřeží je ideální pro sportovní aktivy. Je také vyhledávaným cílem potápěčů. Pobřeží lemují hory, které lákají k turistice, paraglidingu, cyklistice. Mezi další oblíbené aktivity patří také rafting, slaňování. Na své si přijdou i golfisté a pláž Cabarete se stala hlavním cílem kite surfařů.

Odpočinek na pláži

Karibské pláže jsou jedním z největších lákadel Dominikánské republiky. Pokud hledáte relax a vaše představa o dokonalé dovolené zahrnuje slunění se na písečných plážích s výhledem na tyrkysové moře, je tato destinace pro vás jako dělaná.

Podobné destinace

Pozor!

Kuba

Kuba

Rytmy salsy, vůně doutníků, v ulicích staré americké limuzíny, nově rostoucí hotely na bílých plážích a pomalé tempo místních jsou typické pro tento ostrov Karibiku. 

Otevřeno

Mexiko

Mexiko

Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!

Otevřeno

Zanzibar

Zanzibar

Ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Místo, kde se čile obchodovalo s kořením a otroky.

Otevřeno

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.


Nahoru