Dominikánská r.

Tyrkysová perla Karibiku
Chci se vydat do Dominikánské republiky

Dominikánská republika je druhá největší a nejvíce rozmanitá země v Karibiku. Ať už hledáte bílé písčité pláže s kokosovými palmami, historická města či adrenalin v přírodě, golf, tady si přijde každý na své.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
celoročně mimo srpen a září
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
čistá doba letu cca 11 hodin
cena letenky začíná na 18.000,– Kč
DELEGÁT
česky hovořící
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost, turistická karta je zahrnuta v ceně letenky
pas musí být platný ještě 6 měsíce po návratu
ČASOVÝ POSUN
– 6 hodin (-5 hodin v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Dreams Macao Beach ****/*

Nový hotel v Punta Cana na jedné z nejhezčích pláží Dominikánské republiky. Pro rodiny s dětmi i dvojice.

Viva Wyndham Dominicus Beach ***/*

All Inclusive hotel se nachází na jižní straně Dominikánské republiky. Pláže zde omývá Karibské moře. Hotel je přímo u moře a je vhodný hlavně pro rodiny s dětmi.

Iberostar Selection Hacienda Dominicus ****/*

Iberostar je jedním z nejlepších resortů v oblasti Bayahibe. Je zde poměrně klid, není tu problém s mořskou trávou a lze i šnorchlovat.

Catalonia Bayahibe ****

Resort se rozprostírá podél pláže Bayahibe, která se pyšní oceněním Modré vlajky - ocenění krásných pláží.  

Bahía Principe Luxury Ambar *****

Hotel pouze pro dospělé na krásné písčité pláži v oblasti Punta Cana.

Viva Wyndham V Samana *****

All Inclusive resort jen pro dospělé se nachází v provincii Samana na severu Dominikánské republiky.

Santo Domingo

Hlavní město s velkolepým kulturním dědictvím. Je to vibrující město, které si zachovává krásu z koloniálního období. Návštěvníky lákají historické budovy a moderní hotely zasazené ve starých, dlážděných uličkách. Město potěší také milovníky gastronomie. Pochutnáte si na místní dominikánské kuchyni, ale také mezinárodních pokrmech. Je zde mnoho obchůdků a butiků lákající k nákupům turisty i místní obyvatele. Historické centrum města ( Ciudad Colonial) je na seznamu památek UNESCO. Můžeme zde vidět zachovalé budovy z 15. století. Některé z nich jsou přeměněny na muzea. Budovy jsou dobře opečovávané a díky nezaměnitelné atmosféře v křivolakých uličkách si budete připadat, jako byste se vrátili v čase. Město určitě potěší milovníky kultury. Santo Domingo se jako nejstarší město Nového světa pyšní první katedrálou, první univerzitou a první nemocnicí na americkém kontinentu. Město se nachází na jižním pobřeží u Karibského moře.

La Romana

Na jihovýchodním pobřeží se nachází rozsáhlé plantáže cukrové třtiny, které obklopují jedny z nejkrásnějších oblastí v celé zemi. La Romana je známá díky golfovým možnostem, jsou zde úžasné pláže, elegantní ubytování a mnoho příležitostí, jak si užít skvělou dovolenou. Je třetím největším městem Dominikánské republiky a patří mezi známé turistické cíle. Největší atrakcí je vesnice Altos de Chavon – replika středověké evropské vesničky. V blízkosti se nachází velké golfové hřiště Teeth of the dog. Toto hřiště patří mezi padesát nejlepších golfových hřišť planety. Najdeme zde také národní park Parque Nacional Del Este a z vesnice Bayahibe se dostaneme na známé ostrovy Saona a Catalina. Na těchto ostrovech žije spoustu různých druhů zvířat a rostou zde endemické rostliny. Ostrov Catalina je vyhledávaný také potápěči, protože se v blízkosti nachází fascinující korálové útesy.

Punta Cana

Velmi oblíbené turistické středisko na východním výběžku ostrova Hispaniola. Najdeme zde jedny z nejlepších pláží Dominikány, na kterých stojí luxusní hotely. Pláže jsou s pozvolným vstupem, což ocení rodiny s dětmi. Mezi oblíbené patří Macao, Bávaro, Uvero Alto, Cabeza de Toro a další. Cestovatele láká nejenom tyrkysové moře, ale také podmořský svět. Aktivní lidé tu najdou spoustu akčních aktivit jako je parasailing, vodní skútry, lyže a podobně.

Samaná

Tento poloostrov se nachází severovýchodě země. Pokrývají ho tropické pralesy, háje kokosových palem a omývají ho vody tyrkysového oceánu. Pro milovníky přírody je poloostrov Samaná to pravé místo. Jsou tady různá kouzelná zákoutí, vodopády, korálové útesy a jiné. Mezi nejkrásnější pláže patří Bonita, Portillo a Rincon.

Puerto Plata

I zde, na severu, najdeme kvalitní hotely. Díky výskytu zkamenělé pryskyřice se tato část nazývá Jantarové pobřeží. Severní pobřeží je ideální pro sportovní aktivy. Je také vyhledávaným cílem potápěčů. Pobřeží lemují hory, které lákají k turistice, paraglidingu, cyklistice. Mezi další oblíbené aktivity patří také rafting, slaňování. Na své si přijdou i golfisté a pláž Cabarete se stala hlavním cílem kite surfařů.

Odpočinek na pláži

Karibské pláže jsou jedním z největších lákadel Dominikánské republiky. Pokud hledáte relax a vaše představa o dokonalé dovolené zahrnuje slunění se na písečných plážích s výhledem na tyrkysové moře, je tato destinace pro vás jako dělaná.

Podobné destinace

Pozor!

Kuba

Kuba

Rytmy salsy, vůně doutníků, v ulicích staré americké limuzíny, nově rostoucí hotely na bílých plážích a pomalé tempo místních jsou typické pro tento ostrov Karibiku. 

Mexiko

Mexiko

Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!

Zanzibar

Zanzibar

Ostrov z pohádek tisíce a jedné noci. Místo, kde se čile obchodovalo s kořením a otroky.

Réunion

ostrov Reunion

Hlavním lákadlem je příroda snad se stovkami vodopádů a vulkánem s lávovým polem. Aktivní dovolená v tropech - to je Réunion.


Nahoru