Kuba

Fascinující kout Karibiku
Chci se vydat na Kubu

Rytmy salsy, vůně doutníků, v ulicích staré americké limuzíny, nově rostoucí hotely na bílých plážích a pomalé tempo místních jsou typické pro tento ostrov Karibiku. 

HLAVNÍ SEZÓNA
listopad – duben (období sucha) květen – červenec ( období dešťů, krátké vydatné bouřky)
období hurikánů: srpen – říjen
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá kolem 20 hodin v četně mezipřistání
cena letenky začíná na 17.000,–Kč
DELEGÁT
anglicky hovořící
OČKOVÁNÍ
není povinné, doporučujeme hepatitidu A,B, tetanus
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
nutné vyřídit turistickou kartu před odletem na Kubánském konzulátu v Praze. Karta stojí 630,–Kč
ČASOVÝ POSUN
– 6 hodin
POST COVID
hranice jsou momentálně zavřené

Mapa a více informací o destinaci ↓

Základní info ke Kubě

Kuba, objevená Kryštofem Kolumbem v roce 1492 patří k souostroví Velké Antily. Jedná se o největší ostrovní stát v Karibiku. Délka kubánského pobřeží dosahuje kolem 3735 km a šířka 100 km. Kuba se nachází v severním Karibiku a omývá ji Karibské moře, Mexický záliv a Atlantský oceán. Hlavním městem je Havana. Na Kubě žije 11,3 milionu obyvatel. Z toho 51% mulatů a mesticů, 37% kreolů a 11% afrického původu. Převážná část populace žije ve městech. Úředním jazykem je španělština ale domluvíte se i anglicky. Co se týče náboženství, 58% tvoří ateisté, praktikujících katolíků je asi 39,5% a protestantů 2,5%. Třetinu území pokrývají zalesněné, stále zelené tropické hory a vysočiny. Zbytek tvoří planiny, kde se chová dobytek a pěstuje se cukrová třtina, káva, tabák, citrusové plody a rýže. Kubě najdeme kolem 8000 druhů rostlin. Více než polovina jsou endemity.

Počasí na ostrově Kuba

Podnebí je subtropické bez větších rozdílů teplot mezi ročními obdobími. Kuba má 2 sezony. Suchou od listopadu do dubna a dešťovou od května do října. Nejvíce prší v září a říjnu. Hurikány přicházejí od srpna do října. Nejvíce postižená je západní část ostrova. Průměrná teplota v nejteplejších měsících se pohybuje kolem 27 stupňů. V nejchladnějším měsíci únoru kolem 22 °C. Na 

Melia Buenavista *****

All Inclusive resort pouze pro dospělé v nádherném prostředí Karibiku, s průzračnou vodou a bílým pískem na pláži.

Royalton Cayo Santa Maria *****

Kombinujte okouzlující kulturu Kuby s luxusem při relaxaci. Royalton Cayo Santa Maria je určený pouze pro dospělé, proto zaručuje naprostý klid na bílé písečné pláži. Resort je určený náročným klientům hledající odpovídající kvalitu.

Royalton Hicacos *****

Luxusní resort pouze pro dospělé na ostrově Varadero. 

Paradisus Rio de Oro *****

Pětihvězdičkový hotel nacházející se v klidném prostředí přírodní rezervace. Nepřijímá děti do 18 let.

Havana

Rytmy salsy, vůně doutníků, v ulicích staré americké limuzíny. Město vystavěné s elegancí starých španělských měst, tepající americkým rytmem života s evropskou kulturou a neduhy a hříchy celého světa. Dnes směsice z dob kolonialismu, kapitalismu a období dekadence, přetvářená více než půl století Castrovou vládou, působí trochu bizardně. Díky americkým limuzínám působí každé parkoviště jako muzeum. V historickém centru najdeme honosné domy, vznešené koloniální paláce, přepychové městské vily. V roce 1982 vyhlásilo UNESCO La Habana Vieja (Starou Havanu) světovým kulturním dědictvím. Ve staré Havaně jsou krásná náměstí, muzea, památníky, galerie, kostely, chrámy a další historické budovy. Jeden den nestačí na prohlídku úplně všeho.

Procházku Havanou je nejlepší začít na náměstí Plaza de la Catedral, které je se svými paláci a sloupořadím snad nejkrásnější v celém historickém centru. Náměstí vévodí katedrála sv. Kryštofa, která se stala největším reprezentantem kubánského baroka. Dá se vyjít nahoru na věž katedrály a naskytne se vám krásný výhled na celé město. U vstupu do Havanského zálivu a pevnosti La Punta začíná havanský Malecón. 7 km dlouhé nábřeží s promenádou. Navržen byl podle New Yorského Riverside drive v roce 1901, tehdy jako pěší zóna podél oceánu. Později se z něj stala šesti proudá silnice mezi starou a novou Havanou. Tento legendární bulvár je nejdelší ulicí Havany a jedním ze symbolů města. Setkávají se zde místní, prodejci všemožných věcí, pouliční umělci.

Dominantní stavbou Havany je budova Capitolio Nacional, otevřená v roce 1929 a do roku 1959 sídlo Komory reprezentantů a Senátu republiky. Velkolepá architektonická památka, 92 metrů vysoká je replikou budovy kongresu ve Washingtonu. Dnes v Capitoliu sídlí Kubánská akademie věd a Národní vědecko-technická knihovna. Hned za Capitoliem stojí jedna z nejstarších manufaktur na doutníky Real Fábrica de Tabacos Partagás. Pracuje zde na 400 zaměstnanců, kteří dodnes balí doutníky ručně.

Finca La Vigía byla od roku 1940 Hemingwayovým domovem. Je to statek na východním okraji Havany. La Vigía se stala místem, kde vytvořil část svého velkolepého díla. Palmy a oleandry zdobí terasy a v okolí domu bují zeleň. Muzeum je otevřeno veřejnosti ale lidé mohou pouze nahlédnout dovnitř domu aby se neponičily věci, které zde zůstaly.

Trinidad

Trinidad jedno z nejstarších měst Kuby a po Havaně nejvíce navštěvované leží na úpatí pohoří Guamuhaya des Escambray u pobřeží Karibského moře. v 17. století byl Trinidad velmi frekventovaným přístavem, překladištěm zboží a centrem obchodu s otroky. Mnoho otroků pracovalo na okolních plantážích. Mírné podnebí, výhodná poloha přístavního města, úrodná půda, cukr a chov dobytka. To vše příspívalo od 18. století k tzv. zlatým časům města. Nyní je nejdůležitějším příjmem města turismus. Koloniální čtvrť s pestře natřenými zdmi domů je chráněnou památkou UNESCO.

Údolí Viňales

Jeden z nejhezčích přírodních útvarů na Kubě je Údolí Viňales, které přitahuje milovníky přírody a hlavně tabáku. Vápencová oblast je známá skalnatými převisy. Pěstuje se zde snad nejlepší tabák na světě. Zelené plantáže a malé chatky pokryté palmovým listím a obklopené královskými palmami leží v jakési surrealistické krajině, v níž dominuje na tucet zeleně porostlých vápencových hor – mogotes. 

Podobné destinace

Mexiko

Mexiko

Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!

SAE - Emiráty

V Emirátech nic není nemožné. Moderní metropole jako je Dubaj nabízí nejluxusnější hotely na světě, nákupní střediska a noční život. Pro milovníky teplého moře a krásných pláží je tu východní pobřeží Emirátů.

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Seychely

Fregat Island

Liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů.


Nahoru