SAE - Emiráty

Neobyčejné zážitky v nejrychleji rozvíjející se zemi
Chci se vydat do Spojených arabských emirátů

Při zmínění Emirátů se každému vybaví nejspíš Dubaj. Dubaj je beze sporu jedno z nejvíce navštěvovaných míst na světě a největším lákadlem Spojených Arabských Emirátů. Je známé pro svá nákupní centra, noční život. Je to svět plný divů a neobyčejných zážitků, které nikde jinde nezažijete. Emiráty ale nejsou jen o Dubaji. Můžete zamířit na západní pobřeží, kde je známé letovisko Ras Al- Khaimah či Fujairah s krásnými plážemi na východě. Zajímavý zážitek přináší poušť, kde se můžete prohánět po písečných dunách v jeepu, dát si oběd v beduínském kempu nebo se projet na velbloudovi.

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

HLAVNÍ SEZÓNA
po celý rok se dá cestovat
nedoporučujeme naše léto kvůli vysokým teplotám
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
let z Evropy trvá 6 hodin
cena letenky začíná na 14.000,–Kč
DELEGÁT
anglicky hovořící
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
není vízová povinnost
pas musí být platný ještě 6 měsíce po návratu
ČASOVÝ POSUN
+ 2 hodiny (+3 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Jak už celý název země napovídá, jedná se o federaci sedmi emirátů na Arabském poloostrově. Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah (Šardža), Ajman (Adžmán), Umm al-Qaiwain (Umm al-Kuvajn), Ras al-Khaimah, Fujairah (Fudžajra). Každý emirát je unikátní a má svou historii. Hlavním městem celé země je Abu Dhabi a druhým největším Dubaj. Země sousedí na západě s Katarem, na jihozápadě se Saudskou Arábií a na východě s Ománem. Sever země tvoří dlouhé pobřeží Perského zálivu a na východě pobřeží Ománského zálivu. Většinu země zabírají pouště, na severovýchodě najdeme krásné pohoří Hajar, jehož vrcholky dosahují až 1300 m.n.m., nejvyšší hora měří 1527 m.n.m. Podnebí je zde po celý rok suché, tropické. V létě vystupuje teplota až nesnesitelně vysoko. Běžně zde přes den může v průměru být 45 stupňů a v noci teplota zůstává na 30. Proto doporučujeme do Emirátů zavítat buď na podzim či jaro. V zimě se teplota pohybuje kolem 23 stupňů přes den. Výjimečný déšť se může vyskytovat v zimních měsících.

Pokud prší tak velmi prudce ale spíše krátce. Jednou za čas se v některých městech uměle vyvolávají bouřky a ty jsou pak opravdu silné, často spojené i se záplavami. V žádném z měst totiž není kanalizace jako u nás a tak voda nemá kam odtékat. Co se týká populace, v Emirátech žije necelých 10 milionů obyvatel. Potkat místního „emiráťana“ ale není tak jednoduché. Pouze 13% populace jsou původní obyvatelé. Zbytek tvoří přistěhovalci ze všech zemí světa. Nejvíce se ale setkáme s obyvateli Indie, Filipín či Pákistánu. Emiráty jsou velmi rychle se rozvíjející moderní a vyspělou zemí. Velmi typickým příkladem je město Dubaj. Toto město si získalo srdce nejednoho cestovatele. Ultramoderní architektura, obchodní centra, zábavný noční život, to vše láká návštěvníky z celého světa. Každému se při slově Dubaj určitě vybaví nejvyšší budova světa Burj Khalifa či uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy. Dubaj je jedno z nejbezpečnějších měst na světě, toto tvrzení můžeme potvrdit. Sami jsme město navštívili a doporučíme vám, jak ho nejlépe prozkoumat. Dubaj může být také zajímavá zastávka pokud letíte někam dál, do dalších destinací.

The Oberoi Al Zorah *****

Hotel leží kousek od mezinárodního letiště v Dubaji ve městě Ajman a nabízí luxusní ubytování v moderně zařízených pokojích, suites a vilách. 

Jumeirah Al Qasr *****

Al Qasr arabsky znamená palác. A resort tak opravdu vypadá. V jednom z nejluxusnějších resortů v Dubaji si budete připadat jako v pohádce.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Arabian Deluxe, polopenze, letenka v optimální knihovací třídě s leteckou společností Emirates, transfer privátním autem z letiště do hotelu a zpět, AJ delegát. Platí v termínu 05.06.-30.06.2024 Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

56.920,-Kč os. polopenze

Nikki Beach Dubai *****

Luxusní moderní resort na ostrově Pearl Jumeira umístěn v blízké vzdálenosti od srdce Dubaje.

Banyan Tree Dubai *****

Luxusní hotel na ostrově Bluewaters v blízké vzdálenosti od centra Dubaje. Ideální pro ty, kteří chtějí objevovat město. Do 11/2023 známý jako Caesars Palace Bluewaters, nyní pod novou značkou - Banyan Tree.

7 nocí v dvoulůžkovém pokoji Bliss Guestroom, polopenze, letenka v optimální knihovací třídě s leteckou společností Emirates, transfer privátním autem z letiště do hotelu a zpět, AJ delegát. Platí v termínu 01.09.-30.09.2024 Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

45.520,-Kč os. polopenze

Anantara Dubai The Palm Resort *****

Zajímavý resort inspirovaný thajskou architekturou světové značky Anantara na Palm Jumeirah.

Atlantis The Palm *****

Ikonický hotel na Palmě v Dubaji, super pro rodiny s dětmi.

Miramar Al Aqah ****/*

Hotel v typicky arabském stylu, který má krásnou dlouhou pláž. Nachází se v emirátu Fujairah.

Rixos Premium Dubai *****

Luxusní 5* hotel, který se nachází se v srdci nejpopulárnější části Dubaje - JBR.

Rixos Dubai The Palm *****

All Inclusive resort na 1 km dlouhé pláži s bohatým vyžitím pro děti i dospělé.

7 nocí v dvoulůžkovém Deluxe pokoji + cesta (8 dní dovolené), Ultra All Inclusive, optimální letenka z Prahy, transfery autem, delegát. Platí v termínu 15.4.-31.5.2024. Nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Lze upravit délku pobytu.

83.560,-Kč os. Ultra All Inclusive

Ritz Carlton Dubai *****

Pulzující centrum města, populární promenáda Dubai Marina a ta nejlepší pláž v Dubaji JBR. 

RIU Dubai ****

Hotel byl otevřen v zimě roku 2020 a nachází na jednom z umělých ostrovů Deira Island. Jde o ekonomičtější variantu přímo v na dubajské pláži. 

Centara Mirage Dubai ****

Rodinný hotel přímo na pláži, s krátkou vzdáleností od letiště i od centra Dubaje. Děti ocení aquapark  a spoustu zákoutí, kde mohou vybít energii.

Millenium Place Marina ****

Fantastická lokalita v Dubai Marina přímo u metra a zároveň v docházkové vzdálenosti od JBR pláže. Ideální pro krátké pobyty na 2-3 noci.

Hotel Indigo Dubai Downtown ****

Hotel se nachází v centru Dubaje, 1,6 km od nákupního centra Dubai Mall. Vhodný pro krátkou zastávku.

Radisson Blu Fujairah *****

Rodinný hotel s krásnou, dlouhou písečnou pláží v emirátu Fujairah.

Le Meridien Al Aqah *****

Příjemný rodinný resort v emirátu Fujairah na krásné zlatavé pláži. 

Intercontinental Fujairah *****

Nadčasový resort v Fujairah s arabskou pohostinností ležící přímo na dlouhé Al Aqah pláži a obklopený pohořím Hajjar.

The Cove Rotana Resort *****

Resort u krásné pláže v emirátu Ras al Khaimah, domky postavené v kopci lehce připomínající Santorini v Řecku. 

Waldorf Astoria *****

Hotel, který připomíná spíše palác některého z šejků se nachází v emirátu Ras al Khaimah. 

Hilton Ras Al Khaimah *****

Luxusní resort v emirátu Ras Al Khaimah patřící pod světoznámou značku Hilton.

Rixos Bab Al Bahr *****

Bílé pláže arabských emirátů a All Inclusive v Ras Al Khaimah.

Dubaj
Jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě má opravdu co nabídnout. Nebudete vědět, kam dřív skočit. V Dubaji přímo milují překonávání všemožných světových rekordů. Proto se není čemu divit, že většina cestovatelů míří na vyhlídku z největší budovy světa Burj Khalifa. Budova měří 828 metrů a vyhlídku si můžete užít ze 125. patra. Jak ve dne, tak v noci. Obě varianty jsou skvělým zážitkem. Při toulkách městem byste neměli minout záliv Creek, který rozděluje historický střed města. Je zde nezapomenutelná atmosféra. Svézt se můžete dřevěnou loďkou (Abra) , které zde slouží jako taxi. Loďka vás doveze třeba na tradiční Souk (trh) s kořením nebo se zlatem. Dubaj je zkrátka rájem nákupů. Nakupovat můžete také ve dvou nejznámějších nákupních centrech. Mall of the Emirates, kde si kromě nákupů můžete odskočit zalyžovat a Dubai Mall. Dubai Mall se nachází v části zvané Downtown. Před tímto centrem najdeme na jezeře známou dubajskou fontánu, která se táhne v délce 275 metrů. Každý den ve večerních hodinách můžete pozorovat fontánu jak „tančí“ do zvuků arabských ale i světových písní. Je to opravdu krásná podívaná.
Děti určitě ocení Legoland a nebo jeden ze dvou vodních parků. Jeden je součástí hotelu Atlantis a druhý se jmenuje Wild Wadi. 

Abu Dhabi
Hlavním lákadlem v emirátu, který pokrývá největší část Spojených arabských emirátů je stejnojmenné hlavní město. Impozantní mešita šejka Zayeda je to, co turisty ohromuje. Mešita se stavěla 11 let a pojme 41 000 věřících. Se svými čtyřmi minarety o výšce 107 metrů a velkou rozlohou je nejvýznamější a také největší mešitou v celých Emirátech. Interiéry vás zaručeně okouzlí. V emirátu Abu Dhabi je jako jediná přístupná i lidem nevyznávajícím islám.

Dalším lákadlem je okruh závodů Formule 1 – Yas Marina Circuit, kde se můžete vydat na organizovanou tour, poznávání okruhu doplněnou o povídání a zajímavosti. Můžete se sami po okruhu projet nebo si jízdu užit jako spolujezdec s profesionálním řidičem.
Procházky jsou vhodné na Corniche Beach, uměle vytvořené krásné pláži, která je dlouhá 8 kilometrů. Pokud se budete chtít ubytovat v některém z luxusních hotelů, tak jednou z možností jsou hotely na ostrově Saadiyat Island.

Ras Al- Khaimah
Tento emirát je populární hlavně díky svým úžasným plážím, klidnému a nádherně modrému moři. Kromě toho, že se můžete ubytovat přímo na pláži a užít si ničím nerušený odpočinek jste taky velmi blízko hor. Pohoří s nejvyšším vrcholem Jebel Jais (částečně zasahuje do SAE, hlavní vrchol je na území Ománu) nabízí krásné výhledy. Dají se uspořádat jednodenní výlety a pro vyznavače adrenalinu je zde nejdelší a nejrychlejší lanový skluz (zipline) na světě.
Podívejte se na VIDEO z Ras Al Khaimah

Fujairah
Fudžajra je jeden z méně známých emirátů. Nachází se na východním pobřeží a je nejhornatějším emirátem. Samotná cesta z Dubaje nám zabere zhruba 2 hodiny a projíždíme skrze pohoří Hajar. Jedna z nejhezčích pláží Al Aqah nabízí skvělé ubytování v hotelech, jsou tu krásné pláže a teplé moře. Výhled na hory z moře je dechberoucí. V této lokalitě si přijdou na své i milovníci podmořského života. Šnorchlovat se dá u menšího ostrůvku Snoopy Island a v okolí se dá i potápět.

Nákupy
Nákupy jsou pro některé hlavním důvodem proč zavítají do Dubaje. Každý si tu přijde na své. V Dubaji najdeme tradiční souky (trhy) s kořením, zlatem, různými suvenýry. V nákupních centrech Mall of the Emirates a Dubai Mall si dávejte pozor, abyste se neztratili. Tyto centra jsou opravdu rozlehlá a najdete tu všechny své oblíbené obchody, módní značky známých návrhářů, elektroniku, šperky, zkrátka co je libo.

Poušť
Projeďte se jeepem nebo na čtyřkolkách přes velké duny písku. Pro ty, kteří chtějí zůstat s větším souladem s přírodou jsou tu velbloudi. V poušti jsou různé beduínské kempy a pokud chcete zkusit, jak tradičně žijí tito lidé, můžete v poušti strávit třeba několik nocí. V noci je poušť krásným, velmi klidným místem a můžete pozorovat zářící hvězdy na obloze. Na druhou stranu jsou v poušti i velmi luxusní resorty.

Pláže
Krásné pláže, většinou uměle vytvořené najdeme v Dubaji a Abu Dhabi. Přírodní pláže pak v Ras al-Khaimah a na východě země ve Fujairah. Pak už jen zbývá zvolit ten správný resort pro vás. 

Golf
Golfoví nadšenci si ve Spojených arabských emirátech určitě přijdou na své. Nejlepší goldová hřiště jsou v Dubaji a Abu Dhabi ale hřiště najdeme i v emirátu Ras-al-Khaimah a Sharjah. Velmi známé a jedno z nejlepších hřišť na celém středním východě je 27 jamkové hřiště Abu Dhabi Golf Club, které je domovem PGA European Tour Abu Dhabi Golf Championship. Jelikož většina země je pokrytá pískem, je velmi jednoduché na něm vytvořit golfové hřiště. Díky tomu, že je země velmi bohatá, vznikají zde skvělá, velmi dobře udržovaná hřiště. 

Emiráty s dětmi
Přemýšlíte zda je dovolená v Emirátech vhodná pro děti? Odpověď zní: určitě ano! Co se týká Dubaje, je zde tolik rozptýlení pro děti, že by vám ani týden nestačil na projití všech atrakcí.
Dubai Parks and Resorts, komplex vzdálený cca půl hodinky od Dubaje je to místo, které hledáte. Věřte, že se zabaví nejen děti ale i rodiče. Motiongate je tematický zábavní park, inspirovaný Holywoodem. Najdeme zde různé kolotoče, horské dráhy, celé budovy, které jsou např. domovem Šmoulů. Mají tu hotel Transylvánie, vodní jízdy, laboratoř pro děti, akademii Kung Fu Pandy a další a další… 
Legoland je snad tím největším lákadlem pro děti ale i dospělé. Hned vedle něj je Legoland Waterpark, který je ve vodě, jsou zde různé vodní atrakce, tobogány, skluzavky. Plavky s sebou.
Pokud budete ubytovaní v centru Dubaje zajděte s dětmi do Creek Parku. Opavdu velký park s prolézačkami a houpačkami.
Co nesmíte minout je Miracle and Butterfly zahrada, kde jsou z tisíců květin vytvořeny obrazce, sochy, cestičky. Je to skvělé, nejen pro děti 🙂 Je tu také zahrada plná krásných motýlů. 

Aquaparky – těch je v Dubaji hned několik. Nejznámější je součástí hotelu Atlantis, který je na samém konci ostrova ve tvaru palmy. Bez problému tu strávíte celý den a je vhodný jak pro malé děti (kolem 5-7 let) i pro ty větší. Z některých atrakcí pak mají respekt i dospělí. Kromě tobogánů a jiných atrakcí je tu také delfinárium, kde si ale musíte vstup rezervovat dopředu. Atlantis má také úžasné aquarium – The Lost Chambers.
Další aquapark, který stojí za zmínku je určitě Wild Wadi.

Mimo Dubaj snad každý hotel v Emirátech má dětské kluby, ve kterých vaše dítka zabaví. Mají pro ně připravené programy na celý pobyt. 

 

 

Podobné destinace

Omán

Omán

Orientální země s vůní kadidla, pouštních dun, oáz, hornatých kaňonů a krásných pláží. Zažijte arabskou kulturu a historii na vlastní kůži.

Malajsie

Malajsie

Malajsie je země kontrastů nabízí velkoměsta s moderní i historickou architekturou, bílé pláže s vilkami nad vodou, džungle i golfová hřiště.

Vietnam

Vietnam

Krajina posetá rýžovými políčky, dlouhé pláže, rušná, ale nikdy nudná města, milí a pohostinní lidé, to jsou jen střípky z toho, co Vietnam nabízí.

Bali

Bali

Nechte se unášet jeho spirituální atmosférou a stylem života místních obyvatel. Bali je místem, kde můžete prožít v rámci jedné dovolené skoro vše.


Nahoru