Evropa

pro náročné za turistikou i k moři
Chci se vydat do Evropy

DESTINACE OTEVŘENA

Zažijte Evropu v zázemí kvalitního ubytování v zajímavých lokalitách. Hoďte své starosti za hlavu a nechte se hýčkat. Neváhejte se zeptat, naše spolupráce a kontakty sahají do různých zemí a dokážeme zařídit téměř cokoliv. 

Turistika v Alpách, dovolená na kolech, poznávací okruh Island, relaxační pobyt v termálech či na břehu jezera, evropská města… Dovolená u moře Chorvatsko, Sardinie, Kypr…

PODMÍNKY CESTOVÁNÍ COVID

CHORVATSKO:
 • vstup covid: Od 18. 6. 2021 mohou občané ČR vstupovat na základě platného cestovního dokladu (občanský průkaz nebo cestovní pas) bez dalších náležitostí. I nadále zůstává v platnosti doporučení předem svůj vstup do Chorvatska nahlásit prostřednictvím formuláře na webových stránkách https://entercroatia.mup.hr/.
 • návrat do ČR covid: při veřejné dopravě antigenní test ne starší 48 hodin před zahájením cesty z Chorvatska nebo PCR test ne starší 72 hodin před zahájením cesty. Při individuální přepravě není nutné mít test ale po příjezdu nejpozději 5. den podstoupit antigenní nebo PCR test (oranžová kategorie)
 • doprava: vlastní / vlakem / letecky

SARDINIE:

 • vstup covid: vstup je možný s tzv. zeleným certifikátem Covid-19. Certifikát může být vydán v digitální nebo papírové podobě. Musí být v italštině, angličtině, francouzštině nebo španělštině a osvědčovat jednu ze tří níže uvedených skutečností:
 1. ukončení očkovacího cyklu před alespoň 14 dny (musí se jednat o vakcínu schválenou EMA -pozor, v případě dvoudávkového schématu očkování počítáno až od druhé dávky!)
 2. negativní PCR nebo antigenní (provedený výtěrem) test ne starší 48hodin. Výjimku z testu mají děti mladší 6 let.
 3. prodělání onemocnění Covid-19 v posledních 6 měsících (v tomto případě má certifikát platnost 180 dnů od prvního pozitivního testu)
 • povinné vyplnění formuláře: https://app.euplf.eu/#/ Nezletilé děti mohou být registrovány v jednom formuláři spolu s doprovázející dospělou osobou. Ve formuláři jsou uváděny základní informace o plánované cestě, telefonický kontakt a adresy míst pobytu v Itálii. DPLF musí být vyplněn před odbavením pro let, nicméně číslo sedadla lze editovat později. Po vyhodnocení formuláře obdrží cestující na svoji e-mailovou adresu dPLF ve formátu PDF a také jako individuální QR kód, kterým je povinen se při nástupu do dopravního prostředku prokázat (přímo ze smartphonu nebo vytištěnou PDF verzí) Po příjezdu do Itálie se mají cestující nahlásit na místní zdravotnické zařízení ASL
 • návrat do ČR covid: bez omezení (zelená kategorie)
 • doprava: letecky
ŠVÝCARSKO:
 • vstup covid: V případě letecké dopravy do Švýcarska jsou cestující z České republiky povinni předložit při hraniční kontrole úřední doklad v některém ze švýcarských úředních jazyků nebo v angličtině, že ve lhůtě 72 hodin před vstupem na švýcarské území podstoupili PCR test s negativním výsledkem na COVID-19.
 • povinnost vyplnit elektronický příjezdový formulář https://swissplf.admin.ch/home formulář nemusíte vyplňovat pokud máte obě dávky očkování nebo jste prodělali nemoc COVID-19 a jste vyléčeni (výjimka platí 6 měsíců od konce samoizolace – od 11. dne po 1. pozitivním výsledku testu na COVID-19).
 • návrat do ČR covid: při veřejné dopravě antigenní test ne starší 48 hodin před zahájením cesty z Chorvatska nebo PCR test ne starší 72 hodin před zahájením cesty. Při individuální přepravě není nutné mít test ale po příjezdu nejpozději 5. den podstoupit antigenní nebo PCR test (oranžová kategorie)
 • doprava: vlastní / vlakem / letecky

KYPR:

 • vstup covid: možný vstup s negativním PCR testem ne starším 72 hodin před odletem z ČR. Děti před dovršením 12 let jsou z povinnosti absolvovat testy vyjmuty. Vyplnění Cyprus Flight Pass a vložit do něj výsledky testu https://cyprusflightpass.gov.cy/en/home
 • návrat do ČR covid: při veřejné dopravě antigenní test ne starší 48 hodin před zahájením cesty z Chorvatska nebo PCR test ne starší 72 hodin před zahájením cesty (oranžová kategorie).
 • doprava: letecky

ISLAND:

 • vstup covid: nutný negativní PCR test ne starší 72 hodin před odletem. Po příletu absolvovat znovu PCR test na covid (zdarma). Následně 5 dní karanténa a po 5. dni další PCR test. Propuštění z karantény až s výsledkem 2. negativního PCR testu
 • povinné vyplnění formuláře:

https://visit.covid.is/

 • doprava: letecky

Mapa a více informací o destinaci ↓

Základní informace o jednotlivých destinacích se dozvíte v sekci „Kam se podívat“, tipy na výlet v sekci „Co dělat“.

Capo d´Orso Thalasso *****

Na severu Sardínie, blízko městečka Palau se nachází tento romantický resort v úchvatné lokalitě.

Corte Bianca ****

Východní pobřeží Sardinie je domovem tohoto romantického hotelu pro dospělé. 

Le Dune Resort & Spa ****

Sever Sardinie je domovem tohoto rodinného resortu s průzračně modrým mořem.

Lanthia Resort ****

Podmanivý resort s pouhými 28 pokoji leží v nedotčené oblasti Ogliastra na vychodě Sardínie.

Forte Village Bouganville ****

Jih Sardinie je domovem resortu jenž zahrnuje osm hotelů, jenž je jako stvořený pro rodiny s dětmi.

Island - individuální okruh ***

Poznejte nespoutanou přírodu Islandu! Individuální okruh s průvodcem nebo volný program s ubytováním a pronajatým autem.

Columbia Beach Resort Pissouri *****

Jižní Kypr je domovem tohoto luxusního resortu v klidné lokalitě. U dlouhé pláže oceněné Modrou vlajkou. Možná docházka do vesničky.

Sun Gardens Dubrovnik *****

V Chorvatsku, 11 km od historického města Dubrovník na vás čeká tento luxusní hotel a rezidence.

Vily Stari Grad - Hvar ****

V Chorvatsku na ostrově Hvar jsou tyto soukromé vily s bazénem. Tří- a čtyř-ložnicové vily pro 8-10 osob. Obklopené zelení.

Nira Alpina St. Moritz ****/*

Ve švýcarských Alpách můžete spojit aktivní turistiku v horách s relaxem. Ideální na golf, kitesurfing a cyklistiku. 

ZÁKLADNÍ INFO O DESTINACÍCH
tipy na výlety a aktivity viz sekce „Co dělat“

 

CHORVATSKO:

V Chorvatsku žije přes 4 miliony obyvatel a hlavním městem je Zagreb. Pobřeží Jaderského moře tvořené zejména oblázkovými plážemi a skalnatými výběžky, se táhne po délce 6280 kilometrů. Po celé délce pobřeží jsou navíc rozesety idylické ostrovy. Moře je křišťálově čisté, údajně jedno z nejčistších v Evropě.

Na pobřeží převládá středozemní podnebí s horkými suchými léty a mírnými deštivými zimami. Hlavní sezóna zde panuje cca od druhé poloviny června do první poloviny září. V polohách nad 1200 m.n.m. je chladněji. Nejvyšší hora Dinara měří 1831 m.n.m. Hlavní měnou Chorvatska je Kuna, do budoucna se plánuje přechod na EUR.

Ke vstupu do země je vyžadován pas nebo občanský průkaz (vízum ani očkování není potřeba). Do Chorvatska se dostanete autem po vlastní ose, vlakem – od r. 2020 přímý spoj z Prahy do Rijeky. V zemi je také devět mezinárodních letišť: Záhřeb, Split, Dubrovnik, Pula, Rijeka, Zadar, Osijek, Brač a Mali Lošinj.

 

SARDINIE:

Sardinie je ostrov patřící k Itálii, jenž leží západně od jeho pobřeží. Žije zde zhruba 1,7 milionu obyvatel. S velikostí 270 x 145 km se jedná o druhý největší ostrov ve Středozemním moři. Sardinia je známá hlavně díky svým nádherným plážím s bílým pískem, které velmi připomínají atmosféru exotických destinací. Často jsou hotely situované v určitém odstupu od od pláže, díky čemuž jsou pláže velmi přírodní a také poloprázdné.

Celý ostrov Sardínie je spíše hornatého rázu, i když zde potkáte i nížiny a pláně. Nabízí krásnou přírodu a malebná městečka. Hlavním městem provincie je Cagliari. Vzhledem k blízkosti moře prakticky odkudkoliv, a také vlivem teplých větrů vanoucích z Afriky, je na Sardinii teplé léto a mírná zima (teploty v létě okolo 30 stupňů, v zimě okolo 10 stupňů). Hlavní sezóna na plážovou dovolenou je od druhé poloviny června do první poloviny září. Aktivnější z vás si ji ale zamilují i na jaře a na podzim, kdy zde bývá méně turistů a jsou ideální podmínky na treky, atd.

Stejně jako v pevninské Itálii, se platí EUR. Ke vstupu do země je vyžadován pas nebo občanský průkaz (vízum ani očkování není potřeba). Nejlepším způsobem dopravy je letadlo. Hlavní letiště je v Cagliari a Olbia.

 

KYPR:

Kypr leží v severovýchodní části Středozemního moře na pomezí tří kontinentů – Evropy, Asie a Afriky. Mísí se zde několik kultur, což se projevuje jak ve zdejší architektuře, tak kuchyni. Kypr je třetí největší ostrov Středozemí o rozloze 240 x 100 km a žije zde něco málo přes 1,2 milionu obyvatel. Nejnavštěvovanější je republika Kypr, která zabírá jižní část ostrova a je také součástí EU od roku 2004. Sever ostrova patří k Turecku.

Na ostrově panuje středomořské klima s horkými suchými léty a mírnými deštivými zimami. V létě bývá okolo 30 stupňů, v zimě v průměru 10 stupňů. Průměrná teplota moře přes sezónu je 22-23 stupňů, nicméně v srpnu stoupá až k 27. Hlavní sezóna je od června do září.

Oficiální měnou je EUR. Hlavní město je Nicosia známé také jako Lefkosia, které částečně leží na jižní a částečně na severní oblasti Kypru. Nejjednodušší formou dopravy z ČR je letadlo. Přímé lety z Prahy létají na letiště Larnaca, druhým mezinárodním letištěm je Paphos.

 

ŠVÝCARSKO:

Švýcarsko jako jedna z mála zemí není součástí EU (zato je součástí Schengenského prostoru). Žije zde přes 8,6 milionu obyvatel. Zajímavostí je, že oficiálně nemá hlavní město, skládá se z 26 sobě rovných kantonů. Za hlavní město je de facto považován Bern.

Téměř 60% rozlohy Švýcarska tvoří Alpy. Příroda a hory jsou hlavním lákadlem této země. Typická jsou jezera a ledovce. Místní hory často přesahují hranici 4000 m.n.m. Nejrozšířenějším jazykem je němčina, v pohraničních oblastech je hodně rozšířená také italština a francouzština. Oficiální měnou je švýcarský frank. 

Panuje zde mírné klima, bez výrazného výkyvu horka, zimy nebo období dešťů. Teploty se hodně odvíjejí od nadmořské výšky. V každém případě s sebou mějte svetr, pevné boty, lehkou nepromokavou bundičku, ale i opalovací krém a sluneční brýle. Do Švýcarska lze cestovat celoročně. Přes zimu na lyžařskou dovolenou, v létě za turistikou. Jaro a podzim jsou také zajímavým obdobím k cestě, kdy si můžete užít krásnou krajinu s menším počtem turistů. Do Švýcarska můžete jet vlastním autem, vlakem nebo letecky.

 

ISLAND: 

Island leží v Severním Atlantickém oceánu na pomezí dvou litosférických desek. Díky tomu je vulkanicky velmi aktivní. Napříč ostrovem je mnoho geotermálních pramenů, lávová pole, typické gejzíry a několik aktivních vulkánů.

Ostrov má rozlohu 490 x 310 km. S populací 360 tis je jeden z nejméně zalidněných států Evropy. Hlavním městem Islandu je Reykjavik, kde žije téměř dvě třetiny obyvatel. Zbylá třetina žije v malých rybářských vesničkách jenž jsou posazeny podél pobřeží. Vnitrozemí je tvořeno hornatou a nehostinnou krajinou a je po většinu roku nepřístupné. Přezdívka „Země ledu a ohně“ je dosti výstižná.

Island má díky teplému Golfskému proudu mnohem mírnější klima než v jiných oblastech na světě ve stejné zeměpisné šířce. Dochází však k častým výkyvům počasí, čtyři roční období se vystřídají klidně během jediného dne. Častým jevem je také vítr. Specifikem je světlo téměř 24 hodin v období léta, naopak jen pár hodin slunečního svitu v zimě.

CHORVATSKO:

Chorvatsko není jen o plážích. Na jeho území se nachází osm národních parků a jedenáct přírodních rezervací včetně NP Plitvických jezer jenž jsou zároveň památkou UNESCO. Ať už stojíte o lehké procházky nebo horské túry, je mnoho stezek na které se můžete vydat. V horách lze provozovat horolezectví, řeky můžete sjíždět na raftech nebo v kajaku.

Cyklisté všech úrovní si mohou vybrat mezi zpevněnými silnicemi nebo off-roadovými projížďkami krásnou přírodou.

Na své si přijdou také milovníci historie a architektury. Za zmínku stojí historické centrum v Dubrovníku, Splitu a Trogiru, jenž jsou zahrnuty v UNESCO.

S dětmi můžete vyrazit do jednoho z aquaparků, např. Aquacolors Poreč, Istralandia, aquapark Dalmatia nebo aquapark Čikat.

Hledáte-li adrenalin, zkuste paragliding, bungee jumping, zip line. Udělejte si výlet lodí na blízké ostrůvky nebo za rybařením. Golfisté najdou v Chorvatsku také několik golfových hřišť.

 

SARDINIE:

Sardinie je oblíbená zejména díky nádherným plážím s bílým pískem a sytě tyrkysové barvě moře. Chcete-li zažít podobnou atmosféru jako v exotice, aniž byste museli letět tak daleko (a to zejména v letních měsících), Sardinie je ta pravá volba.

Nadšeni budou ale i aktivně založení lidé, kteří si rádi zpestří relax u pláže výlety a poznáváním. Několik národních parků jak v rámci ostrova, tak pod vodou vybízí k objevování. Za zmínku stojí pro Sardinii typičtí bílí osli (v parku Asinara na severu ostrova) a růžoví plameňáci v několika lokalitách na jihu.

Oblíbenými aktivitami je trekking, cyklistika, jízda na koni, golf, horolezectví, kanynoning. Vnitrozemí ostrova je protkané nádhernou přírodou a také je zde několik jeskyní. Nesmíme opomenout vodní sporty, ať už windsurfing, kitesurfing, kajaky, výlety lodí či potápění.

Navštívit můžete mnoho archeologických nalezišť, zejména megalitických kruhových pevností, tzv. nuraghy. Jsou typické právě pro Sardinii a po celém ostrově jich je obrovská spousta. Datují se až do 15.-16. století před n.l. Nejznámější je komplex Barumini v provincii Cagliari, jenž je zařazen na list UNESCO. Také jsou k vidění antická naleziště a spousta římských památek. Například v Cagliari centrum s amfiteátrem nebo ruiny města Tharros.

 

KYPR:

Kypr se těší nádherné rozmanité krajině, milovníci přírody zde budou v ráji. Krásné idylické pobřeží se zátokami a převážně písečnými plážemi střídají hory, lesy, vodopády. Díky své lokalitě přes území Kypru každoročně migruje mnoho druhů ptáků. Na slaných jezerech jsou často k vidění plameňáci. Místní lesy jsou domovem národního zvířete – muflona.

V přírodě můžete provozovat trekking, cyklistiku, výlety za pozorováním ptáků. Nádherný je např. NP Cape Gkreko, jehož součástí jsou dechberoucí útesy a také mnoho stezek na pěší- i cyklo- turistiku.

Potápěči mohou objevovat mnoho vraků podél kyperského pobřeží. Vyzkoušet můžete širokou škálu vodních sportů od vodních lyží, skútrů, kajaků, windsurfingu, kitesurfingu, až po parasailing, jízdu na nafukovacím banánu nebo wakeboarding… Vydat se můžete také za rybařením. Kypr je jednou z nejlepších oblastí Středozemí pro kitesurfing a windsurfing. Oblíbené jsou zejména lokality okolo Larnacy – pláže v Mazotos a Kiti.

Ani na Kypru nechybí golfová hřiště. Za zmínku stojí prvotřídní 18 jamkové hřiště Eléa Estate Golf navržené Nickem Faldo, nebo PGA hřiště Aphrodite Hills.

Určitě nezapomeňte ochutnat místní kuchyni, ve které se mísí zejména prvky řecké kuchyně a Blízkého Východu.

Máte-li rádi archeologii, určitě si udělejte výlet do Paphosu, kde jsou nádherné hrobky. Napříč ostrovem je spousta krásných kostelíků, mešit a jiných architektonických skvostů.

Nesmíme opomenout ani víno, které má na ostrově dlouhou tradici. Vinice se táhnou jak v rámci úbočí hor Troodos, tak v nížinách mezi městy Limassol a Paphos.

 

ŠVÝCARSKO:

 

ISLAND: 

Pro Island je typická drsná příroda plná zeleně, ledovců, plovoucích ker, pohoří a údolí, lávová pole, vodopády, geotermální prameny a gejzíry… Zdejší příroda je pro své jedinečné kouzlo oblíbeným cílem filmařů (např. Hra o trůny, Star Wars, Cesta do středu země, Prometheus…).

Ostrov má několik aktivních vulkánů. Pobřeží ošlehané vlnami Atlantiku skýtá impozantní útesy a černé vulkanické pláže. V zimě je možno spatřit polární záři. 

Připravíme vám okruh Islandem s výběrem nejkrásnějších míst dle časových možností a vaší fyzické kondice. Zařídíme ubytování a půjčení auta, nebo je možný program s místním průvodcem. 

Podobné destinace

Otevřeno

Mauricius

Mauritius

Ostrov Mauricius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Otevřeno

Omán

Omán

Orientální země s vůní kadidla, pouštních dun, oáz, hornatých kaňonů a krásných pláží. Zažijte arabskou kulturu a historii na vlastní kůži.

Otevřeno

SAE - Emiráty

V Emirátech nic není nemožné. Moderní metropole jako je Dubaj nabízí nejluxusnější hotely na světě, nákupní střediska a noční život. Pro milovníky teplého moře a krásných pláží je tu východní pobřeží Emirátů.

Svět mix..

Zájezdy na klíč

Naše kontakty a spolupráce sahají do mnoha destinací. Stačí se zeptat a říci nám svou představu.  


Nahoru