The Aiyana Resort and Spa leží na turisticky stále nedotčeném ostrově Pemba. V dnešním světě neustálé konektivity je zapotřebí se někdy zastavit a nadechnout se. Pokud hledáte únik od každodenního shonu a odpočinek v souladu s přírodou, nalezli jste právě svoje útočiště. Kombinace zdejší fascinující africké architektury a okolního prostředí je doslova pastvou pro oči. Resort je vybudován ekologicky a z místních na Zanzibaru dostupných materiálů. V pouhých 30 vilách naleznete veškerý komfort v minimalistickém luxusním designu a kolem nich na Vás čeká nádherná vonící zahrada. Již po příjezdu, když vstoupíte do otevřeného vzdušného lobby, ucítíte zdejší energii. Jednoduchost a smyslnost to je to, co dělá The Aiyana Resort and Spa tak výjimečným resortem.

Na zanzibarské podmínky je zde přívětivý odliv a v rámci při odlivu vytvořených „lagun“ se dá plavat v moři i při odlivu.

Cesta letadlem a autem ze zanzibarského mezinárodního letiště trvá cca 2 hodiny.

Nasajte atmosféru kouzelného resortu Aiyana prostřednictvím VIDEA resortu či našeho VIDEA

Zápisky z naší návštěvy Aiyana Resortu

 • Nedotčený ostrov Pemba
 • Bohatý podmořský život
 • Únik od každodenního shonu
 • Pouze 30 vil
 • Na části pláže bývají řasy
 • Vlastní spa
 • Vynikající gastronomie
 • Část vil má vlastní bazén
 • Polopenze či plná penze
 • při kombinaci se safari nutné očkování proti žluté zimnici

Zdarma si můžete zapůjčit kola. Z vodních sportů jsou k dispozici výlety člunem, kajak a paddle board. Přímo z pláže si užijete šnorchlování (sebou si vezměte boty do vody). V resortu je zdarma malá posilovna.

Za příplatek si lze vyjet rybařit nebo se potápět (PADI). Pemba je lokalita s výborným potápěním. Čekají na vás nedotčené korály, rozmanitý podmořský život, hluboké kanály, dobrá viditelnost a průměrná teplota vody 26°C.

Rozhodně nevynechejte návštěvu místního „MAJI Spa“. Vysoce kvalifikovaný personál Vás bude za rytmického zvuku moře doslova rozmazlovat. K dispozici je velká škála procedur za použití přírodních produktů inspirovaných rostlinami indického oceánu.

Okolní oceán doslova volá po výletech, zde jsou jejich možnosti:

Výlet na tradiční lodi dhow. Plachtění na tradiční lodi je zážitek. Je vyrobená ručně a vyřezaná z mangovníku.

Výlet na písčinu / písečnou mělčinu. Závisí na aktuálním přílivu/odlivu a počasí. Je to příležitost projít se po nejčistším bílém korálovém písku a relaxovat. Při výletu můžete také pozorovat hojný ptačí život. Písčina je deset minut cesty člunem od hotelu.

Plavba na západ slunce na Ngalawa. Ngalawa je tradiční plavidlo používané rybáři na ostrově. Plavte se podél pobřeží kousek za reefem na lodi Ngalawa a užijte si západ slunce s občerstvením.

Velmi zajímavé výlety lze ale také zažít na souši:

Městečko Chake Chake. Návštěva je pastvou pro Vaše oči a chutě. K vidění jsou rozpadající se budovy i uličky plné stánků. Ochutnat můžete tamarindovou pastu, zázvorový cukr, muškátový oříšek, hřebíček.

Městečko Chwaka. Výlet sem je výletem do bohaté historie. Uvidíte ruiny města z 18. století, které bývalo hlavním městem a je zde několik hrobek rodiny Mazrui.

Mkama Ndume. Tato pevnost je historickou pamětihodností a architektonickou připomínkou arabského, svahilského a portugalského vlivu na ostrov.

Navštivte plantáže koření. Ačkoliv zde není turistika za kořením tak vyvinutá jako na Zanzibaru, Pemba pořád produkuje většinu koření na export. K vidění je hřebíček, citronová tráva, skořice, muškátový oříšek, pepř a vanilka.

Ngezi deštný les – leží na nejsevernějším výběžku Pemby. Tato chráněná oblast zůstává pomalu posledním místem, kde lze vidět původní porost, který dříve pokrýval většinu ostrova. Na východní straně se nachází pláž Vumawimbi, krásná pláž s kilometry bílého písku hraničící s bujným porostem. V lese jsou k vidění endemický druh kaloňe a kočkodani.

Výlet na býčí zápasy – pozůstatek z doby portugalské nadvlády.

Kousek od Chake Chake je k vidění továrna na zpracování esenciálních olejů. Ty se zde vyrábějí např. z rostlin jako citronová tráva, skořice a hřebíček.

Můžete také navštívit rybí trh v Tumbe nebo farmy na zpracování mořských řas.

 

Uvnitř všech vil Vás přivítá minimalistický design s africkými prvky, vysoké stropy a pastelové barvy a venku pak zahrada. Ložnice a postele jsou orientované přímo na moře. V koupelně naleznete dvě umyvadla, samostatně stojící vanu, sprchu a k dispozici je též venkovní sprcha.

Prestige Beach Villa má 85 m2 a je určena pro 2 dospělé a 2 děti do 12 let. K dispozici je vstupní síň, velká ložnice s posezením, prostorná koupelna, venkovní sprcha, altán s lehátky a venkovní posezení s terasou, z níž je výhled na oceán či do zahrady. 

Superior Beach Villa má 110 m2, ubytuje 2 dospělé a 2 děti do 12 let. K dispozici je vstupní síň, obývací pokoj, velká ložnice se šatním koutem, prostorná koupelna, venkovní sprcha, altán s lehátky a venkovní posezení s terasou, z níž je výhled na oceán čii do zahrady. 

Dvoupodlažní Ambassador Villa má 185 m2 a je určena pro 4 dospělé a 2 děti do 12 let. Má dvě ložnice se samostatnými koupelnami, obývací pokoj, venkovní posezení na terase, 20 m2 krytou venkovní verandu, vlastní 18m2 velký infinity bazén. Z druhé ložnice v patře je přístup na balkón s výhledem na moře. Koupelna v přízemí je vnitřní, koupelna v patře venkovní.

Jednopodlažní Royal Villa má 340 m2 a je určena pro 4 dospělé a 2 děti do 12 let. Má dvě ložnice obě v přízemí napojené na velký obývací pokoj s jídelním koutem. Dále jsou k dispozici 2 koupelny, vstupní síň, venkovní posezení, altán, 20 m2 krytá veranda, 40 m2 velký infinity bazén a privátní zahrada. Starat se o vás bude vlastní komorník. 

Dvoupodlažní Presidential Villa má 270 m2 a je určena pro 4 dospělé a 2 děti do 12 let. Má dvě ložnice se samostatnými koupelnami, vstupní síň, prostorný obývací pokoj, venkovní posezení na terase, 20 m2 krytou venkovní verandu, vlastní 40m2 velký infinity bazén. Z druhé ložnice v patře je přístup na balkón s výhledem na moře. Koupelna v přízemí je vnitřní, koupelna v patře venkovní. Samozřejmostí je privátní zahrada a vstup na pláž. K dispozici je také třetí samostatná ložnice s koupelnou pro vašeho osobního komorníka, au-pair, asistenta. Ta se dá využít taktéž pro další 2 dospělé osoby, kdy se kapacita vily zvýší na 6 dospělých a 2 děti do 12 let. 

 • dovolená snů 30 vil
 • dovolená snů Klimatizace, LCD televize, DVD, telefon, minibar, trezor, vysoušeč vlasů, wifi připojení (v restauraci, baru, kolem bazénu)
 • dovolená snů na oceán či do zahrady (dle umístění)
 • dovolená snů polopenze, plná penze

Mottem je zde „z farmy na stůl“ . Důraz se klade také na africké chutě a vůně. Je rozhodně na co se těšit. Restaurace je otevřena na snídani, oběd i večeři a má vnitřní i venkovní posezení. Čerstvé ryby a dary moře jsou k dispozici každý den. Výjimečná kuchyně spojuje tradiční zanzibarské a mezinárodní chutě.

K dispozici je samozřejmě také Neema bar otevřený od 10:00 do 23:30, vinný sklep a navíc shisha salónek.

V rámci plné penze (doporučujeme) máte zahrnuto:

 • Všechna jídla „a la carte“ (snídaně, obědy a večeře) v hlavní JUA restauraci (7:00-11:00, 12:30-15:30, 19:30-22:30).
 • Odpolední čaj servírovaný v Neema baru
 • Příslušenství na přípravu čaje a kávy ve všech vilách.
 • Mini bar s nealko nápoji (doplňovaný 1x denně).
 • Wi-fi v restauraci, baru, kolem bazénu (ve vilách nemusí být).
 • IPod dokovací stanice (přes televizi).
 • Vybavení na šnorchlování, půjčení kajaku, paddle board, půjčení kol, posilovna
 • Praní oblečení

Hotel může podmínky plné penze bez předchozího upozornění změnit.

 

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená 7 nocí + cesta (leden-březen, září-říjen), 2 dospělé osoby, polopenze

Cena pro osobu:

 • dvoulůžková Prestige Beach vila 10.170,-Kč x 6 nocí
 • akce 6 nocí = 7 nocí, 20% sleva při rezervaci min. 60 dnů předem
 • transfery autem 3.920,-Kč (oba směry)
 • optimální cena letenky Vídeň – Zanzibar – Vídeň 22.000,-Kč 
 • přelet Zanzibar – Pemba – Zanzibar 9.000,- Kč
 • asistence místního partnera 300,-Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 84.060,-Kč


Nahoru