Malajsie

The Andaman Resort Langkawi *****

Chci bydlet v tomto hotelu

The Andaman Resort se nachází v severozápadní části malajského ostrova Langkawi v zátoce Datai s nádhernou pláží s bílým pískem. Je vsazený na okraji rozsáhlého prastarého pralesa, leží zcela mimo turistický ruch a lze říci také mimo civilizaci. Je ideální volbou pro náročné klienty hledající klidnou a odpočinkovou dovolenou. V moři u resortu Andaman se nachází přírodní korálový útes – ten byl bohužel poničen vlnou Tsunami r. 2004, resort vyvíjí maximální snahu o jeho obnovení. Do aktivit spojených s pěstováním a obnovou korálů se můžete v rámci své dovolené zapojit i vy, zajisté to bude pro vás velmi poučné a zajímavé.

Zcela unikátní v rámci Malajsie je možnost velmi širokého All Inklusive s výběrem více restaurací a dokonce včetně donášky jídel až do vašeho pokoje.

 • luxusní resort ve velmi klidné lokalitě
 • nádherná zátoka a pláž Datai
 • možnost All Inklusive (velmi bohaté)
 • 40 min od letiště Langkawi
 • golfové hřiště u resortu
 • snaha o obnovu korálového útesu
 • speciální Wellness menu (zdravá strava)
 • tobogán a dětský klub
 • vhodné pro rodiny
 • 2x denně průvodcované procházky džunglí v ceně
 • MOMENTÁLNĚ UZAVŘEN

Toužíte-li po odpočinku, navštivte SPA centrum, které nabízí různé procedury a masáže, nebo třeba lekce jógy. Po ochutnání místních specialit se budete chtít zúčastnit kurzů vaření, abyste si mohli oblíbená jídla uvařit i doma. Pokud vás okouzlil prales obklopující resort, můžete se vydat ho prozkoumat se zkušeným průvodcem, nebo se můžete přidat k místním dobrovolníkům a pomoct jim obnovit korálový útes, který byl roku 2004 zničený vlnou Tsunami. Resort Andaman také nabízí několik možností vodních sportů, například kajaky, paddleboard nebo windsurfing. Milovníci golfu jistě ocení golfové hřiště vzdálené jen čtyři minuty od resortu. Pokud cestujete s dětmi, rádi navštívíte hotelový bazén s tobogánem nebo je svěříte do rukou animátorů v dětském klubu, kteří jim zajistí zábavu i poznání během celého pobytu.

Moderní klimatizované pokoje s přírodními prvky zachycují tradiční malajskou atmosféru. Jsou umístěny v hotelové budově, která se táhne podél pláže a je obklopená bujnou vegetací. Budova má přízemí a nad ním jsou 3 patra. Přízemní ubytování má privátní zahrádku a zpravidla malý venkovní bazének. Všechny pokoje mají kapacitu až 4 osoby – buď 3 dospělé a nebo 2 dospělé a 2 děti.

Deluxe pokoje (43 m2): pokoje s dvojpostelí či dvěma oddělenými postelemi a balkońem s výhledem do zeleně. Kapacita 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti. Možné vzájemné propojení dvou pokojů pro rodiny. Dělí se na Deluxe Rainforest a Deluxe Treetop pokoje, obě kategorie jsou stejně vybavené.

Luxury garden terrace pokoje (43 m2): pokoje leží vždy v přízemí a mají terasu s přímým vstupem do zahrady, kde jsou i lehátka (rovněž kousek k pláži). V této kategorii není možné propojení pokojů. Kapacita 3 dospělí nebo 2 dospělí + 2 děti. Na výběr buď s manželskou postelí nebo oddělenými postelemi.

Luxury seaview pokoje (43 m2): identické jako Deluxe pokoje, ale s výhledem na moře. Je možné vzájemné propojení dvou pokojů.

Luxury pool access pokoje (43 m2): identické jako Garden terrace pokoje, jen s tím rozdílem, že z terasy je přímý vstup do venkovního bazénu (stejný venkovní bazén sdílí všichni hosté v této kategorii, nejedná se o privátní bazén). Není možné vzájemné propojení pokojů v této kategorii.

Jacuzzi Studio (43 m2): nachází se vždy v přízemí a na privátní terase najdete prostornou vířivku. Z terasy je přímý vstup k pláži. Tento typ Studia je k dispozici pouze s manželskou postelí. Ubytuje až 3 dospělé či 2 dospělé + 2 děti. Propojení pokojů není možné.

Executive suite (86 m2): jedny z nejprostornějších pokojů se skládají z ložnice a odděleného obývacího pokoje. Mají velmi prostornou terasu s lehátky a výhledem do zeleně. Tento typ Suite má pouze manželskou postel a propojení pokojů není možné. Ubytuje max. 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé a 2 děti.

Executive pool suite (86 m2): Nejluxusnější typ Suite je shodný jako předchozí kategorie, navíc k tomu má soukromý bazén a malou zahrádku (vždy v přízemí). Z terasy se nabízí částečný výhled (skrz stromy) na pláž a přímý vstup k pláži. Propojení dvou pokojů není možné.

 • dovolená snů 178 pokojů / Suite v 7 kategoriích
 • dovolená snů Klimatizace, Televize s DVD přehrávačem, telefon, minibar, WiFi zdarma, žehlička a prkno, Nespresso kávovar, konvice na čaj, trezor, zdarma balená voda na pokoji. Pohovka (využívá se ke spaní dětí či 3. osoby)
 • dovolená snů zeleň, moře
 • dovolená snů snídaně, All Inklusive

Resort nabízí čtyři restaurace, jednu s mezinárodní kuchyní, dvě s místními specialitami a jednu japonskou, kde Vám připraví sushi. Specialitou resortu Andaman je Wellness Menu, které nadchne všechny hosty, kteří se zajímají o zdravou a vyváženou stravu. Rovněž je vhodné např. pro alergiky (bezlepková strava, atd..). Hotelový personál Vám také rád zajistí soukromou večeři na pláži. Během dne se osvěžíte koktejlem či drinkem v plážovém baru.

Andaman je v Malaysii unikátní tím, že jako jeden z mála nabízí i stravování All Inklusive. To zahrnuje:

 • Hlavní restaurace – snídaně, obědy, večeře
 • Japonská restaurace – pouze večeře
 • Jala restaurace – pouze večeře, nezahrnuje mořské plody
 • Tepian Laut – obědy a večeře
 • Plážový bar – svačiny
 • Jentayu Lounge – svačiny
 • donáška jídel na pokoj (snídaně, obědy i večeře)
 • nápoje v jakékoliv restauraci či baru, vč. donášky do pokoje (zahrnuje i alkoholické nápoje, koktejly a vybraná vína)
 • svačiny během dne v jakékoliv restauraci či baru (mimo Gelato)
 • minibar – jakékoliv položky vč. alkoholu

Příklad cenové kalkulace

Klasická dovolená, 2 osoby, 8 nocí + 2 noci cesta (standardní sezóna), snídaně

Cena na osobu:

 • ubytování v dvoulůžkovém pokoji Deluxe Rainforest 3.430,-Kč x 6 (8=6, brzký nákup)
 • optimální cena letenky (2 přestupy) Praha – Langkawi – Praha 21.000,-Kč
 • transfery autem 1.050,-Kč
 • asistence místního partnera 300,- Kč

Osoba v dvoulůžkovém pokoji 42.930,-Kč

*Pro aktivnější klienty je vhodné nakombinovat se zastávkou pár dní v Kuala Lumpur, Cameron Highlands a Taman Negara.

Dana V.

Dobrý den paní Nováková, ještě jednou děkujeme za milou spolupráci a těšíme se na někdy příště.

Mandarín ORIENTAL

Hotel leží v samotném centru KL, v sousedství PETRONAS TOWERS, krásného městského parku s fontánami a velkého nákupního centra. Hotel nás nadchnul díky své pozici, bazénu se stylovou restaurací na střeše s výhledem na park a moderní zástavbu, ale i díky vynikajícímu servisu. Oslovila nás široká možnost výběru u snídaně, kde si z mezinárodní kuchyně vybere opravdu každý. Pár minut čekání na uvolnění stolu, při vytížené kapacitě hotelu, za to stojí. Případně je možno doporučit skvělou snídani na pokoj, která jen umocní zážitek ze zvoleného místa pobytu.

HOTEL ANDAMAN

Úžasná atmosféra hotelu je dána okolním zeleným pralesem i s jeho chlupatými obyvateli (převážně opice a veverky), jednou z nejkrásnějších pláží na světě, u které je situován a to vše navíc umocňuje všudypřítomná vřelost personálu.

Čtyři restaurace v hotelu, z toho dvě přímo na pláži,  mají každá jinou okouzlující atmosféru a poskytují široký výběr mezinárodní i místní kuchyně, nás oslovila ta japonská. Cena odpovídá zvolenému místu, úrovni hotelu i danému stavu, že host nemá jinou možnost výběru pro stravování. Cena večeře pro 2 osoby vycházela od 2 do 4 tis. Kč.

Na doporučení paní Novákové jsme zvolili pokoj s bazénem na terase, který měl společný vstup pro 6 pokojů. Pokoj se ukázal jako výborná volba, bazén jsme využívali převážně ráno a večer k plavání a osvěžení a nestalo se, že bychom se tam potkali s dalšími hotelovými hosty. Nicméně na některých detailech pokoje, bylo vidět, že hotel je již nějakou dobu v provozu.

Definitivně  nás  nejvíce na celém našem pobytu nadchla pláž Datai. Pláž je asi přes km dlouhá a pro veřejnost nepřístupná, využívají ji pouze hosté dvou hotelů, které jsou každý na jednom konci pláže. Přesto, že hotel je rozlehlý a jeho ubytovací kapacita velká,  měl každý na pláži pocit soukromí a dostatek prostoru.

Hotel je schopen vám zajistit, či doporučit řadu výletů po celém ostrově.

Rádi bychom touto cestou poděkovali Cestovní kanceláři Dovolená snů za  itinerář připravený nám na míru, za veškeré tipy a postřehy a za individuální přístup, který nám věnovali.


Nahoru