Hotel Royal Tahitien se nachází na hlavním ostrově Francouzské Polynésie, Tahiti. Je situován přímo v městě Papeete jen pár kilometrů od mezinárodního letiště. Komplex 40 pokojů umístěných ve 2 budovách, je posazen do rozsáhlé tropické zahrady, ve které běžně budete potkávat místní slepice 🙂 Budova hotelu pochází z roku 1960, což je znát i přes to, že v roce 2015 prošel celý komplex rekonstrukcí. Některé areály hotelu, zejména restaurace a bar, by rekonstrukci ještě potřebovaly. Royal Tahitien doporučujeme pro nenáročné cestovatele jako ekonomickou variantu. V nejbližším okolí hotelu se nachází pár restaurací a obchůdků.

 • Jednoduchá ekonomická varianta
 • Autentický Polynéský hotel
 • Pláž s černým pískem
 • Doporučujeme kombinaci více ostrovů Fr. Polynésie
 • Starší
 • Prostorné pokoje
 • Kapacita pokojů max. 3 osoby
 • Sesterské hotely na Bora Bora a Huahine

Ostrov Tahiti je úžasnou volbou pro aktivní jedince kteří rádi poznávají. Ve vnitrozemí se zvedají vysoké hory (až do 2000 m.n.m.) porostlé bujnou zelení, kam se můžete vydat na trek či lehčí procházku. Je vhodné mít průvodce, stezky nejsou značené. Nejste-li příznivci chůze, bude se vám líbit výlet čtyřkolkami napříč ostrovem z údolí Papenoo. Tak lze objevit větší část vnitrozemí najednou, včetně několika krásných vodopádů.

Svobodu vám zajistí auto, které doporučujeme alespoň na 1 den a projet si Tahiti po celé délce pobřeží. Budete potkávat vesničky a různě bohaté domky ve kterých žijí místní lidé.. Kolem ostrova se také nachází několik zajímavostí, za zmínku stojí např. jeskyně Mara´a Grotto, Vaipahi Spring Gardens, muzeum Paula Gauguina, Botanická zahrada, vodopády Faarumai, mořský vodotrysk Arahoho, či méně navštěvovaný výběžek Tahiti Iti. V rámci ostrova je několik surfařských lokalit. Tahiti má 1 golfové hřiště v jižní části ostrova.

Budete-li ve Francouzské Polynésii mezi druhou polovinou srpna a říjnem, nevynechte výlet lodí za velrybami, které se u pobřeží touto dobou hojně vyskytují.

Hotel nabízí 29 pokojů typu Standard, 10 pokojů typu Studio, a 1x Suite. Všechny pokoje jsou pro maximálně dvě osoby s možností jedné přistýlky. Hotel prošel v roce 2015 kompletní renovací (zejména pokoje). Všechny kategorie pokojů mají identickou malou koupelnu s vanou.

Pokoje Standard: Menší a jednodušší pokoje s výhledem do zahrady z prostorné terasy, maličká koupelna s vanou.

Pokoje Studio: Větší pokoje s výhledem do hotelové zahrady se nachází vždy v přízemí, s přímým vstupem do zahrady z vaší terasy. Odlišují se zároveň plně vybavenou kuchyňkou a obývacím koutem. Jeden pokoj je možné propojit s vedlejším pro větší rodiny.

Suite: pouze jedna Suite v resortu, situovaná v přízemí s přímým vstupem do zahrady z terasy. Je velmi podobná Studiu, s tím rozdílem že nemá kuchyňku, ale větší obývací pokoj (obývací pokoj je jeden prostor s ložnicí).

 • dovolená snů 29 pokojů typu Standard, 10 pokojů typu Studio a 1 Suite
 • dovolená snů Klimatizace, širokoúhlá televize, minibar, káva a čaj, WiFi připojení (za poplatek), služba donášky jídla na pokoj a prádelny (za poplatek). Všechny pokoje jsou nekuřácké.
 • dovolená snů zahrada
 • dovolená snů bez stravy, snídaně, polopenze, plná penze

Hoteloví kuchaři se specializují jak na tradiční místní kuchyni, tak i na tu světovou, na výběr máte variace předkrmů, hlavních jídel i sladkých dezertů a v baru najdete místní nápoje i francouzská vína. Z restaurace je krásný výhled na lagunu, ve které rybáři každý den loví čerstvé ryby, proto určitě ochutnejte nějakou rybí specialitu.

Na snídaně nečekejte extra výběr, sortiment jídel je jednodušší a není obměňován v průběhu týdne. Co nám v jednodušších hotelech ve Francouzské Polynésii chybí, je zelenina. Místní nejsou zvyklí zeleninu snídat a rovněž dovoz na ostrovy je omezený. Můžete se zkusit zeptat obsluhy, zda by vám pár kousků nepřipravili.


Nahoru