Maledivy

Relaxace na plážích uprostřed Indického oceánu
Chci se vydat na Maledivy

Malé korálky v moři, tak jde označit souostroví Maledivy, jenž je ideálním místem, pro celoroční odpočinkovou exotickou dovolenou. Prostředí je naprosto idylické pro všechny romantiky a pro přepracované lidi, kteří potřebují na několik dní zcela vypnout. Každý ostrůvek má jen pár set metrů a je lemován nádhernými plážemi s bílým pískem, a palmy s tyrkysovou lagunou dotváří perfektní kombinaci, jako vystřiženou z obrázku. Milovníci podmořského života zde budou ve svém živlu, vždyť potápění a šnorchlování na Maledivách patří k nejkrásnějším na světě.

Pro ty, kdo chtějí i poznávat je vhodná kombinace Malediv se Srí Lankou. Ideálně okruh na 4 -7 nocí s průvodcem a pak přelet na Maledivy a odpočinek. Dalším zpestřením dovolené na Maledivách může být stop v Dubaji.

HLAVNÍ SEZÓNA
srpen – duben
DOPRAVA
odlety z Prahy a Vídně
čistá doba letu cca 10 hodin
cena letenky začíná na 17.000,–Kč
DELEGÁT
česky hovořící na hlavním atolu Malé
OČKOVÁNÍ
není třeba
POJIŠTĚNÍ
nutné klasické cestovní pojištění
DOKLADY
na místě po příletu je udělováno turistické vízum
pas musí být platný ještě 6 měsíce po návratu a strojově čitelný
ČASOVÝ POSUN
+ 3 hodiny (+4 hodiny v zimním čase)

Mapa a více informací o destinaci ↓

Maledivy se nachází v Indickém oceánu, jihozápadně od Srí Lanky. Rozloha je 90.000 km2. Souše tvoří pouze jedno procento rozlohy Malediv. Najdete zde přibližně 1.200 ostrovů, z nichž je cca 200 ostrovů obydlených. Klima na Maledivách je tropické, průměrná roční teplota se pohybuje mezi 29 – 32 °C. Střídají se zde dva monzuny – jihozápadní, od května do září (více srážek) a severovýchodní, od října do dubna. Intenzivní krátké přeháňky jsou nejčastější v květnu, to ale neznamená, že proprší celý týden. Na Maledivách žije cca 280.000 obyvatel, z nichž kolem 100.000 pobývá v hlavním městě Male, které je zároveň nejmenším hlavním městem na světě. Náboženstvím na Maledivách je Islám (100% sinnitů). Místní obyvatelé mluví řečí Dhivehi, což je mix sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů všude domluví. Písmem Maledivanů je Thaana (znaky psané zprava doleva), toto písmo má 24 písmen a je používáno od 16. století.

Gramotnost se na Maledivách pohybuje okolo 98%. Mladí lidé touží po vzdělání, hodně z nich odjíždí studovat do zahraničí, zejména na Srí Lanku a do Malajsie. Zhruba 80% příjmů do státní pokladny tvoří příjmy z cestovního ruchu, zbylých 20% tvoří příjmy z vývozu ryb. Jediným průmyslem, který se nachází na Maledivách, jsou malé továrny na zpracování ryb a rybích výrobků – z tohoto důvodu můžeme ovzduší na Maledivách nazvat doslova „ozónovými lázněmi“.

Obyvatelstvo je velice přátelské ke všem návštěvníkům bez ohledu na náboženské vyznání. Maximálně se snaží zpříjemnit pobyt turistům, ať jsou na resortech či navštíví hlavní město Male.

Zdravotnictví na Maledivách je na velmi dobré úrovni. Většinou zde potkáte lékaře z Indie či Ruska. Na jídelníčku místních obyvatel se denně objevuje rýže a ryby. Maso a kuřata jedí při zvláštních příležitostech. Jejich pokrmy bývají velmi ostré. Na resortech se podávají jídla evropské kuchyně, spousta ostrovů pořádá tématické bufety (indický, maledivský, čínský, atd.).

Na turistických resortech nenajdete hotely. Kolem pláží jsou postaveny jednotlivé bungalovy či vily, které bývají uschovány ve stínu palem. V každém turistickém resortu se nachází centrum vodních sportů, které hostům nabízí za poplatek např. projížďky na katamaránu, parasailing, vodní lyže atd. Na všech resortech najdete též potápěčskou školu, kde jsou hostům k dispozici kurzy od základních pro začátečníky, po kurzy pro pokročilé. Potápěčské školy nabízí k pronájmu vybavení na šnorchlování. Na každém resortu se nachází minimálně jeden obchod se suvenýry. Resorty též nabízí za poplatek různé výlety (poznávání ostrovů, rybaření, výlety za delfíny atd.). V nabídce většiny resortů najdete také lázeňské služby jako např. masáže, různé zábaly a peelingy, manikůru, pedikůru, programy ayurveda, kurzy jogy a další. Večer se v barech konají zábavné večery – diskotéky, karaoke, soutěže, promítání, ukázky místního folklóru Bodu Beru.

Na Maledivy je zakázáno dovážet: symboly cizích náboženství (kromě judaismu a křesťanství), alkohol, drogy, materiály s erotickým podtextem či pornografii, zbraně.

Safari Island Resort ****

Kvalitní čtyřhvězdička v Severním Ari Atolu s unikátním konceptem, kdy hosté mají 1x za pobyt celodenní privátní výlet lodí s kapitánem. Lze kombinovat se sesterskými hotely během jednoho pobytu na Maledivách. Transfer z Malé je hydroplánem.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkovém Beach bungalovu, All Inklusive. Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, AJ delegát. Platí pro pobyty v období 26.7.-31.10.2018. Privátní výlet lodí na jeden den. Možnost zvolit jiný počet nocí, pro jiné termíny také akční ceny. Vždy nutné ověřit kapacitu a individuální kalkulace.

50330,-Kč os. All Inklusive

Finolhu Resort Baa Atoll *****/*

Nově otevřený TOP luxusní resort na Maledivách. Nabízí velmi zajímavý design, obrovské vily nad vodou i na pláži, a hlavně 1,8 km dlouhou idylickou pláž. Lokalita v atolu Baa zaručuje perfektní šnorchlování.

Constance Moofushi *****

Resort otevřený v roce 2010 leží v jižní oblasti Ari Atolu, což je místo jenž pro svůj podmořský svět je celosvětově uznáváno.

7 nocí v dvoulůžkové Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 1.10.-31.10.2018 s rezervací do 31.07. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

91.800,-Kč os. All Inklusive

Dusit Thani *****

Dusit Thani Maldives představuje laskavost a pohostinnost thajské kultury v bezkonkurenčním luxusu Malediv. Ostrůvek je jedinečné místo zapsaný na seznam UNESCO.

6 nocí v dvoulůžkové vile na pláži + cesta 2 noci (9 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vnitr. let a člunem, ČJ delegát. Platí v termínu 1.7.-31.7. a 26.8.-27.9.2018. při rezervaci do 31.7. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

84.330,-Kč os. All Inklusive

Constance Halaveli Maldives ******

Jediný resort Malediv s tímto velice luxusním konceptem, kdy nadvodní vily jsou levnější než ty na pláži. Všechny vily i ty nadvodní mají vlastní bazén.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkové nadvodní vile, snídaně. Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 14.7.-30.9.2018 s rezervací do 31.7. Možnost zvolit jiný počet nocí. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možnost AI +36.960,- Kč os.

74.480,- Kč os. snídaně

Amari Havodda Maldives *****

Resort vhodný pro dvojice milující podmořský život. Samotný resort v čistém moderním stylu.

7 nocí v dvoulůžkové Standard Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vnitrostátním letem + člun, ČJ delegát. Platí v období 1.7.- 27.9.2018 s rezervací do 15.9Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

61.270,-Kč os. All Inklusive

Atmosphere Kanifushi Maldives *****

Nový Atmosphere Kanifushi byl postaven v září 2013. Jeho jedinečný servis All Inklusive (Platinum Plus) a velké vily lákají rodiny.

7 nocí v dvoulůžkové Sunset Beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive Platinum Plus, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v období 1.9.-31.10.2018 s rezervací 60 dní před (nejpozději ale do 31.7.). Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

79.120,-Kč os. Platinum Plus

Kudafushi Resort ****/*

Nový resort s kvalitním šnorchlováním. Vhodné pro rodiny i s dvěma dětmi.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkové nadvodní vile, Soft All Inklusive (bez alkoholu). Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery vnitr. letem a člunem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 1.7.-31.7.2018. Možnost zvolit jiný počet nocí. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

65.140,-Kč os. Soft All Inkl.

Cocoon Maldives *****

Resort vhodný i pro rodiny s dvěma dětmi. Luxusní moderní pětihvězda za zajímavou cenu.

6 nocí v dvoulůžkové vile na pláži + cesta 2 noci (9 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v termínu 15.06.-31.07.2018 Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možný jiný počet nocí. Pro novomanžele možný upgrade do nadvodní vily. 

55.220,-Kč os. All Inklusive

Furaveri Island Resort *****

Krásný nový resort s vysokou kvalitou a příznivou cenou v atolu Raa. Možnost transferu hydroplánem nebo vnitrostátním letem a lodí.

7 nocí v dvoulůžkové vile v zahradě + cesta 2 noci (10 dní dovolené), snídaně, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vn.letem, ČJ delegát. Platí v termínu 16.4.- 31.10.2018. Možnost AI + 31.040,-Kč os., výhody pro děti. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možný jiný počet nocí.

46.780,-Kč os. snídaně

LUX South Ari Atoll *****

Pětihvězdičkový LUX South Ari Atoll je jedním z top resortů na Maledivách. Jeho koncept je nejširší co do sportovního vyžití včetně potápění na Maledivách.

The Sun Siyam Iru Fushi *****

Luxusní resort se skvělými službami. Díky velmi prostorným vilám je vhodný pro rodiny s dětmi. Možnost all inklusive.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkové Deluxe Beach vile, All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 1.9.-30.9.2018 s rezervací do 31.10. Termíny srpen a říjen +3.000 Kč/os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

88.740,- Kč os. All Inklusive

Vilamendhoo Island Resort & Spa ****/*

Vilemendhoo Island Resort & Spa obklopené nádhernou lagunou a vnitřní korálovým reefem se nachází v jižním South Ari atolu. Je pouhých 25 minut scénického letu od mezinárodního letiště.

7 nocí v dvoulůžkové plážové vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v termínu 11.7.-4.8.2018. Akce i na další termíny. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

51.740,-Kč os. All Inklusive

Lily Beach Resort *****

Idylický resort vyniká zejména nádherným reefem přímo kolem ostrova. V ceně rovnou s bohatým All Inklusive.

7 nocí pobytu + cesta (10 dní), osoba v dvoulůžkové Beach vile, Platinum Plan. Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 21.7.-30.9.2018 s rezervací do 31.7. Možnost zvolit jiný počet nocí. Akce i na další termíny. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

92.220,-Kč os. Platinum Plan

Dreamland Island ****

Nově vybudovaný resort v Atolu Baa na ostrově s unikátním jezerem.

7 nocí v dvoulůžkovém plážovém bungalovu + cesta 2 noci (10 dní dovolené), rozšířená polopenze s nápoji po celý den, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vnitr. letem a člunem, AJ delegát. Platí v termínu 22.6.-25.7.2018. Akce i na další termíny. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

46.800,-Kč os. polopenze+

Angaga Island Resort ****

Kvalitní čtyřhvězdička na Jižním Ari atolu, transfer hydroplánem. Krásné šnorchlování na domácím reefu.

Thulhagiri Island ****

Malý ostrůvek v severním Malé atolu, transfer lodí trvá 20 minut. Super varianta pro krátké pobyty a kombinace se Srí Lankou, minimální časové ztráty při transferech z/na Malé.

Sun Aqua Vilu Reef *****

Resort od kvalitní značky Sun Siyam, který je zejména vhodný pro rodiny s dětmi. Pětihvězdička, která potěší příjemnou cenou.

Kuramathi Island Resort ****/*

Kvalitní romantický resort s perfektním servisem. Ostrov plný zeleně a moře plné pestrobarevných rybek.

Kuredu Island Resort ****

Romantický resort se skvělým šnorchlováním a servisem. Kvalita za příjemné ceny. Volba od bungalovů po nad-vodní vily.

7 nocí v dvoulůžkové plážové vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v termínu 11.7.-4.9.2018. Pozor až 2 děti do 15 let mají pobyt zdarma, platí jen letenku na Maledivy. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

54.120,-Kč za os. All Inklusive

Kihaa Maldives ****

Resort Kihaa, dřívější Kihaad, se nachází na soukromém ostrůvku v oblasti Baa Atoll. Jeho délka není delší než 600 metrů a tak je dostatečně intimní a komfortní.

7 nocí v dvoulůžkové Reserve beach vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vnitr. letem a člunem, ČJ delegát. Platí v období 1.8.-31.10.2018 s rezervací do 31.7. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

59.460,-Kč os. All Inklusive

Paradise Island Resort & Spa ****

Jen zhruba 10 km od Malé. Pěkné šnorchlování a klid na pláži. Bungalovy na pláži a luxusní vily nad vodou.

Meeru Island Resort & Spa ****

Kvalitní resort patřící do stejného řetězce jako Kuredu. Jen 55 minut lodí od Malé. Pokoje v zahradě až nadvodní vily.

Royal Island Resort & Spa ****/*

Vhodný pro dvojice i rodiny s dětmi. Dvě restaurace a několik barů, bazén. Atol Baa (UNESCO) - pestrost života pod hladinou.

Ayada Maldives *****

Ayada Maldives leží v atolu Gaafu Dhaalu kousek od rovníku. Má vnitřní reef a vily na pláži jsou rovnou z bazénem.

Adaaran Select Meedhupparu ****

Ideální místo pro ty co letí na Maledivy poprvé a nejsou extrémně nároční. Klasická dovolená v klidu se šnorchlem a v pohodě.

Fihalhohi Island Resort ***/*

Fihalholi Island Resort je vhodný pro nenáročné klienty, hledající krásu Malediv za ekonomickou cenu. Leží v jižním Malé atolu a transfer je organizován lodí.

Coco Bodu Hithi *****

Bujná exotická vegetace s krásnými plážemi a křišťálově čistá voda, to si zde můžete dopřát při aktivní nebo odpočinkové dovolené plné zážitků a výletů.

Banyan Tree Vabbinfaru *****

Luxusní resort Banyan Tree Vabbinfaru nedaleko Malé. Najdete zde klid v soukromých vilách se zahradou.

7 nocí v dvoulůžkové vile s bazénem s výhledem na oceán + cesta 2 noci (10 dní dovolené), polopenze, letenka v optimální knihovací třídě, transfery rychločlunem, ČJ delegát. Platí v termínu 11.7.-30.9.2018 a 8.10.-31.10. Možnost AI +28.000,- Kč os. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možné upravit délku pobytu.

85.130,-Kč os. polopenze

Shangri-la´s Villingili ******

Resort pro ty nejnáročnější z vás Shangrila-La´s Vilingili leží na úžasném místě mezi bílými písečnými plážemi a velmi rozmanitou florou. Jeden z největších ostrovů Malediv i s golfovým hřištěm.

Angsana Velavaru *****

Angsana Velavaru v sobě spojuje tropický životní styl s moderním způsobem bydlení.

Centara Grand Island Resort & Spa *****

Resort Centara Grand je založen na bázi Ultimate All Inklusive. Ideální pro rodiny s dětmi, ale i pro potápěče, kteří zde najdou i vraky lodí.

7 nocí v dvoulůžkové Beach Suite + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery vn.letem, ČJ delegát. Platí v termínu 2.9. – 31.10.2018 při rezervaci do 30.6. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možný jiný počet nocí. Slevy i na další termíny až do dubna 2019.

73.110,-Kč os. All Inklusive

Olhuveli Beach Resort ****

Čtyřhvězdičkový resort za příjemnou cenu poblíž hlavního ostrova Malé. Je vhodný pro kombinace se Srí Lankou a pro rodiny s dětmi.

Robinson Club Maldives ****/*

Název napovídá, že jde o ostrov v nedotčeném oceánu. Robinson Club Maldives se nachází necelou hodinu od Malé.

Filitheyo Island Resort ****

Romantický resort v italském stylu. Vilky na pláži i nad vodou. Jídlo lze volit od polopenze k All Inklusive.

7 nocí v dvoulůžkové Superior vile + cesta 2 noci (9 dní dovolené), plná penze, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v termínu 22.6.-31.10.2018. Možnost připlatit AI +7420,-Kč pobyt. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity.

52.510,-Kč os. plná penze

Palm Beach Resort ****

Kvalitní resort vhodný i pro větší rodiny. Palm Beach Resort je dál od hlavního ostrova Malé. V základu má rozšířenou plnou penzi.

7 nocí v dvoulůžkové Sunset vile + cesta 2 noci (10 dní dovolené), All Inklusive, letenka v optimální knihovací třídě, transfery hydroplánem, ČJ delegát. Platí v termínu  4.8.-31.10.2018. Vždy nutná individuální kalkulace a ověření kapacity. Možný jiný počet nocí a jiné typy vil.

58.050,-Kč os. All Inklusive

Sun Island Resort ****/*

Levnější velký pětihvězdičkový resort s pěknou lagunou na šnorchlování. Je jen zhruba 3 km od vnitrostátního letiště.

6 nocí pobytu + cesta (9 dní), osoba v dvoulůžkovém Sun vila, plná penze + voda u jídla. Kalkulace s letenkami v optimální knihovací třídě, transfery letadlem a člunem, ČJ delegát. Platí pro pobyty v období 26.7.-31.8.2018 s rezervací do 31.8. Příplatek na AI 7.200,-Kč osoba. Možnost zvolit jiný počet nocí. Vždy nutné ověřit kapacitu a individuální kalkulace.

39.280,-Kč os. plná penze

Adaaran Select Hudhuran Fushi ****

Kvalitní resort s AI v základní ceně. Nedaleko Malé jen na cestu člunem. Není příliš na šnorchlování, ale spíše pro windsurfing.

Summer Island Resort ***/*

Jednoduchý resort pro méně náročné hosty s velmi příjemnou uvolněnou atmosférou a přátelským servisem. Poblíž Malé, vhodné i pro krátké pobyty. Krásná pláž a reef.

Ranveli Island Resort ***

Resort Ranveli Island jehož název v místním jazyce znamená „Zlatý písek“, se nachází na jižním Ari atolu cca 35 km od Malé.

Embudu Village ***

Ekonomický resort i s nad-vodními vilami bez nutnosti dlouhých transferů hydroplánem.

Eriyadu Island Resort ***

Eriyadu Islnad Resort je ráj pro potápěče a milovníky šnorchlování. Ostrůvek vhodný pro sportovce a nenáročné.

Fun Island Resort ***

Jednoduchý hotel pro nenáročné, jenž je pro svou cenu často brzo obsazený. Všechny pokoje s výhledem na bílou pláž. V základu přímo plná penze.

Equator Village Resort ***

Jednoduchý resort na jihu souostroví Malediv. Svou cenou láká nenáročné cestovatele - v základu s AI.

Hlavní město Malé

Výletních míst na Maledivách není příliš. Jediné co spojuje všechny atoly je hlavní město Malé. Vedle hlavního města je letiště kam jsou směrovány všechny mezinárodní lety. Výlet na Malé je vhodný jen jako ev. zastávka před odletem zpět do Evropy. S delegátem si tak můžete zpříjemnit čekání na svůj let.

Kvůli omezené ploše muselo být Malé dobře plánováno, a tak si uchovalo i trochu zeleně. Nábřeží se navečer mění v rybí trh. Souběžně s nábřežím vede několik ulic, z nichž Amir Ahmeda a Madžili Magu tvoří obchodní centrum města. Z městských staveb se vyjímá budova bývalého sultánova paláce, který byl postaven v arabském stylu. Minarety a mešity jsou neoddělitelnou součástí panoramatu města. Co se týče obchodu, vyváží se z Malé ryby.

Maledivy = výlety za šnorchlováním

Určitě se vydejte na jeden z výletů za šnorchlováním z vnější strany atolu. U reefu uvidíte mnohem více pestrobarevných ryb od malých po velké než jen v laguně. Místní Maledivský průvodce Vám ukáže želvy, různé korály i třeba ryby s podobou papouška. Společně s ním si můžete fotit a prohlížet nepočítatelné množství ryb.

 

Delfíni v Maledivských vodách

Mnoho resortů požádá také výlety za delfíny. Poklidná jízda se změní jakmile se chtějí delfíni vozit na vlně pod přídí lodě. Jen trocha štěstí stačí k tomu, aby jste tyto inteligentní tvory zahlídli. Jestliže si je chcete vyfotit, je lepší variantou použít kameru, než fotoaparát. Delfíni jsou příliš rychlí a určitě nebudou pózovat před vaším objektivem.

Resorty jsou ideálním útočištěm pro odpočinek. Lze volit libovolnou délku pobytu v jakémkoliv termínu. Kombinovat lze s okruhem či pobytem na Srí Lance, či při návratu zvolit zastávku v Dubaji.

 

Rodiny s dětmi

Resorty na Maledivách přijímají děti, ale většina pokojů či vilek je vhodná pro rodiny s jedním dítětem. Pro větší rodiny jsou také varianty, ale není jich mnoho – určitě sem patří Palm Beach Resort, Atmospher Kanifushi či Centara Grand Resort, Kihaad a LUX Ari Atol.

Děti zde naleznou písečné pláže s pozvolným vstupem do vody i písek vhodný k hrám. Větší děti ocení vodní sporty a tenis.

Pro děti jsou vhodnější vily či bungalovy na ostrově než vily nad vodou. Záleží na velikosti a neposednosti dítěte 🙂

 

Svatební cesty na Maledivy

Maledivy pro svůj malebný ráz a klid jsou vhodným místem pro novomanžele. Výhody v podobě slev pro dvojici či dámu jsou jen v lepších resortech. Resorty poskytují drobné bonusy v podobě sektu či ovoce.

Svatby na Maledivách

Zařídíme Vám i svatbu v místním stylu, ale obřad bude jen na oko. Bohužel české úřady sňatky s těchto ostrovů neuznávají. Variantou je jednoduchá úřední svatba v ČR a na Maledivách si pak užijete místní obřad při zvuku bubínků přímo na pláži či v altánu.

 

Potápění a šnorchlování

Maledivy jsou rájem pro milovníky podmořského života. Už jen se šnorchlem je co sledovat. S trochou štěstí potkáte manty, rejnoky či menší žraloky. Pestrobarevných rybek je zde nespočet. Jedny z nejlepších míst pro potápění jsou zajisté na Eriyadu Island či například Dusit Thani – šnorchlování a ponory jsou však doménou všech atolů a resortů.

 

Windsurfing na Maledivách

Windsurfing a kite jsou na Maledivách jen na vybraných místech. Pokud chcete zažít sportovní dovolenou s větrem v zádech je vhodnou volbou Adaaran Select Hudhuranfushi. Místní laguna poskytuje ideální podmínky. Naproti tomu šnorchlu si zde příliš neužijete.

Podobné destinace

Mauricius

Mauritius
Ostrov Mauritius s usměvavými lidmi je ideálním místem pro exotickou dovolenou. Na své si přijdou zamilované dvojice, rodiny s dětmi i golfisté.

Srí Lanka

Srí Lanka
Přívětiví lidé mají co na svém ostrově ukázat. Ať už se jedná o kulturní trojúhelník s památkami, čajové plantáže, nebo pobřeží lemované plážemi.

Seychely

Fregat Island
Liduprázdné bílé pláže s žulovými balvany a palmami dokreslující smyslnost této země. Doporučujeme kombinaci dvou a více ostrovů.

Mexiko

Mexiko
Ideální volba pro všechny, kteří rádi spojí dovolenou v Karibiku s poznáváním jedinečných Mayských památek. Vydejte se s námi do Mexika!

Nahoru